Haarwassen met amandelmelk, ei of kiwi beauty Trend: verzorgingsproducten met natuurlijke ingredienten Een goede verzorging houdt de conditie van het haar op peil. Het gebruik van natuurlijke ingredienten in shampoo wordt daarbij steeds populairder. Naast vet en droog haar of roos hebben Nederlandse mannen en vrouwen vaak te lcampen met dun en futloos haar. Haarproblemen kunnen ontstaan door een te agressieve behandeling - bijvoor- beeld door het gebruik van hete warmte- bronnen als de fohn of de krultang - maar ook het borstelen van het haar ter- wijl het nog nat is, kan het onnodig beschadigen. Gebruik bij nat haar daar- om liever een grove kam en begin altijd bij de punten en werk zo naar boven toe. Daamaast is dagelijks wassen voor sommige haartypen te veel van het goede. Shampoo zit boordevol actieve stoffen die de hoofdhuid kunnen irrite- ren bij overmatig gebruik. En ten slotte zijn invloeden van buitenaf belastend. IJzige kou en zonlicht onttrekken vocht aan het haar en chloorwater en de zon- nebank kunnen het haar verkleuren. Bescherm het haar zoveel mogelijk tegen kou en zon, spoel het goed uit na het zwemmen en breng de fohn nooit in direct contact met het haar. Natuurlijke ingredienten Milde en verzorgende shampoos helpen specifieke haarproblemen bij de wortel aan te pakken. Niet alleen op het gebied van huidverzorgingsproducten, ook in het aanbod shampoos van Albert Heijn is de populariteit van natuurlijke ingre dienten u ongetwijfeld opgevallen. Het gebruik van deze ingredienten is niet nieuw. Indianen gebruikten bijvoorbeeld jojoba-olie om de huid en het haar te verzachten. En sinds jaar en dag is van eigeel en bier bekend dat zij het haar meer volume geven. Olien zoals avocado- olie en kokosolie helpen het vocht vast te houden. Ingredienten met een natuurlijke basis zijn onder andere terug te vinden in Schwarzkopf Botanic CareFructis van Gamier en Herbal Essences van Clairol. Veranderlijk Naast een aangepaste verzorging, is de conditie van het haar sterk afhankelijk van de gezondheid van het lichaam. Een gezonde levensstijl en volwaardige voe- ding vertalen zich in een stralende, vita- le huid en glanzend, gezond haar. Zoals de conditie van uw lichaam continu aan verandering onderhevig is, zo ook is uw haartype veranderlijk. Neem daarom regelmatig uw haar kritisch onder de loep en stem uw haarverzorging er zo veel mogelijk op af. Alleen al om die reden is het heel normaal af en toe van shampoo te wisselen. H". ult NK'uur" Tekst: Monique Lindeboom,fotografie: Renee Frinking.Tony Stone, styling: Silena Boersma AllerHande 5-2000115

Allerhande | 2000 | | pagina 115