De cashewnoten die nu in de winkel liggen, zijn in maart en april geplukt. Deze versgebrande noten zijn ideale bondgenoten in de keuken. De meeste cashewnoten die wij in Neder- land eten, zijn uit India afkomstig. Na de jaarlijkse oogst, die plaatsvindt in maart en april, worden de noten in het land van herkomst klaargemaakt voor de export. Voordat de cashewnoot er zo uit ziet zoals wij hem kennen, gaat er een zeer arbeidsintensief en tijdrovend proces aan vooraf. De groei van cashew noten is merlcwaardig. Als een vreemd aanhangsel hangen ze in harde hasten onderaan vruchten, de zogenaamde cashewappels, in tropische bomen. Elite cashewappel brengt maar een noot voort. Voor een behoorlijlte oogst zijn er dus heel wat bomen nodig. Het pluklten van de noten moet heel voorzichtig gebeuren en vraagt om die reden nog altijd om handwerk. Na de oogst worden ze gedroogd, tweemaal gebrand en gesor- teerd voor de export. Het intensieve pro ces verklaart waarom cashewnoten in verhouding tot andere noten een stult duurder zijn. De blanlte niervormige noten hebben een enigszins zachte zoete smaak en zijn lek- lter in zowel zoete als hartige gerechten. Cashewnoten worden gepeld en geroos- terd gegeten en zijn vanwege hun bijzon- dere smaak heel geschiltt voor bij de bor- rel. Zowel naturel als gezouten smaken ze heerlijk in combinatie met zogenaam de 'versterltte wijnen', zoals niet al te droge sherry (bij typen als medium dry en cream) en port, die van nature altijd zoet is. J J- Nieuwe noten 106 AllerHande 5-2000 Receptuur: Annelene van Eijndhoven, fotografie: Michael Mogensen, Bart Nieuwenhuijs (gerechten), styling: Melanie Oudemans

Allerhande | 2000 | | pagina 106