Hebt u al eens de website van Albert Heijn bezocht? AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn-winkel te Purmerend 'Ik heb vorige week internet gekregen' Enorm snel en handig in gebruik' 'Ik koop veel via internet' 'Ik heb zelf ook een website' 'Ik verwacht veel recepten' 'Ik houd meer van websites met muziek' op de koffie bij albert heijn Tekst: Karin van Munster.fotografie: Michiel van Nieuwkerk AllerHande 5-2000101 Mevrouw Koelman (59): 'Nee, maar dat zal niet lang meer duren, want ik heb net vorige week thuis een intemetaan- sluiting gekregen. Mijn zoon moet het me alleen nog wel even uit- leggen. Ik ben al handig met de computer, hoor. Maar nu ga ik dus 00k lekker intemetten.' Tom Hage (22): 'Jazeker, vaak zelfs. Ik vind 'm enorm snel en handig in gebruik. Je zit zo bij interessante thema's, bijvoorbeeld over eco-producten. Ik kijk 00k altijd even bij 'Vrienden van de goede Wijn', dat is een club voor mensen die van goede wijnen houden. Alleen jammer dat je het logo van Albert Heijn niet mooi kunt downloaden. Dat zou toch een prachtige vorm van promotie zijn.' Vincent Nijhof (27): 'Sinds maart vorig jaar laten wij eens per maand boodschappen thuisbezor- gen. Dat regelen we via de website van Albert Heijn. Makkelijk hoor, krijg je meteen een overzicht van alle Bonus- artikelen van die week. Eerst vond mijn vriendin het overdreven, maar ze ziet nu ook hoe handig het is. We laten alleen de zware en houdbare artikelen lcomen, verse spullen haal ik zelf. Ik koop veel via internet. Zoals boeken, cd's en films.' Gerard Bechger (54) "Nee, maar ik zal snel kij- ken, want ik ben een echte ICT-er, een internet- specialist dus. Op de basis- school waar ik werk, ben ik degene die de kinderen begeleidt bij het omgaan met internet. Ik heb ze van de week leren e-mail- en. Ik heb trouwens zelf ook een website.' Yvonne van Marie (33): 'Nee, want ik heb geen compu ter thuis. Wat ik ervan ver wacht? Nou, veel informatie over producten. Misschien de gebruiksaanwijzing voor nieu- we dingen. En recepten natuur- lijk. Het lijkt me leuk. Mijn vriend en ik hebben besloten dat er dit jaar een computer in huis moet komen. En dan ook met internet.' Aline (18) en Aleid (24): Aline: 'Ik houd meer van websites met muziek. Ik surf vaak naar Napster, kun je lekker naar top-40 lied- jes luisteren.' Aleid: 'Haar broer moet nog steeds de computer bij mij thuis aansluiten. Maar op mijn werk wil ik binnenkort wel naar de website Albert Heijn. Wij bestellen de boodschappen nog steeds met een formulier. Dat gaat met internet natuurlijk veel sneller.'

Allerhande | 2000 | | pagina 101