Vis is 'in'. Geen wonder, want het is gezond en makkelijk te bereiden. Zeker als u de verse, panklare visfilets van Albert Heijn neemt. Er wordt steeds meer vis gegeten in Nederland. Vis sluit aan bij de huidige opvattingen over voeding, waarbij de nadruk ligt op 'minder vet' en op onver- zadigde vetzuren. Deze laatste zijn belangrijk om hart- en vaatziekten te voorkomen. De meeste vis, met name de witte soorten zoals kabeljauw, koolvis en schol, bevat weinig vet. Niet meer dan een gram per honderd gram: ideaal als u op de lijn wilt letten. Honderd gram witte vis bevat gemiddeld slechts 115 tot 130 kilocalorieen. Toch zijn het juist de vettere vissoorten als zalm, haring, makreel en tonijn die in de schijnwer- pers staan. Uit onderzoek blijkt dat de onverzadigde vetten in vette vis een gun- stige invloed hebben op hart- en vaat ziekten en zelfs het cholesterolgehalte in het bloed helpen verlagen. Daarom raadt het Voedingscentrum aan zeker twee keer in de week vis te eten, waar- van een keer vette vis. Verder zit er in vis veel eiwit - van hoge lcwaliteit - en veel vitamines en mineralen, met name vita- mine B12 en jodium. Vette vis bevat vooral vitamine A en D. Trendy en supersnel Vis sluit ook goed aan bij deze tijd waar- in iedereen het druk lijkt te hebben. Kant-en-klare visfilets zijn heel snel te bereiden. Geen gedoe meer met schoon- zonder graten Tekst: Clara ten Houte de Lange.fotografie: Bart Nieuwenhuijs, styling: Melanie Oudemans AllerHande 4-2000 99

Allerhande | 2000 | | pagina 99