Wanneer doet u het liefste boodschappen? op de koffie bij albert heijn AllerHande bezoekt de koffiecorner van de Albert Heijn-winkel in de Veerstraat in Bussum. "s Morgens, het liefst om een uur of negen. Vroeger ging ik nog wel eer- der, het liefst meteen als de winkel open ging. Dan wist je tenminste zeker dat het rustig was bij de kas- sa's. Maar dat lukt me tegenwoor- dig niet meer. Ik ben niet meer zo rap als voorheen.' 'Op vrijdag doen wij altijd samen boodschappen. Dan halen we voor de hele week. Soms ga ik op de koopavond. Dat heeft wel iets gezel- ligs. Maar ik vlieg 00k nog wel eens even gauw na zessen de winkel in hoor. Die verruimde winkeltijden vind ik echt een uitkomst. Niet dat ik er iedere dag gebruik van maak, maar dat het kan... ideaal.' 'Wij halen altijd alles voor de hele week op zaterdag. Dat is namelijk het enige moment dat we samen vrij zijn. Ja oke, we zouden 00k's avonds na ons werk kunnen, maar daar hebben we geen zin in. Nee, gewoon op zaterdag, als we lekker uitgesla- pen zijn. Te druk? Helemaal niet. Juist gezellig.' 'Wij doen een paar keer per week samen de boodschappen. Wij vinden het gewoon een leuk uitje. 's Avonds gaan we nooit, dan vinden we het te druk. En we mijden 00k de spits tussen vijf en zes's middags. En als het even kan doen we 00k in het weekend liever geen boodschappen. Hoewel het op zaterdag altijd wel gezellig is. Maar het is een beetje onpraktisch om juist dan je boodschappen te doen.' 'Als we lekker uitgeslapen zijn' 'Op zaterdag is wel gezellig' 'Het liefst als de winkel open gaat' 'Ik ga altijd aan het eind van de middag. Inderdaad, de drukste tijd van de dag maar dan heb ik pas gelegenheid. En trouwens, die drukte vind ik dan wel meevallen. Zaterdags is het veel erger. Dat de winkels tegenwoordig langer open zijn is wel een uitkomst. Dan hoef je niet meer zo te stressen vlak voor zes sen. In Engeland en Amerika zijn de winkels 24 uur per dag geopend. Ik denk dat wij die kant 00k wel op zullen gaan.' 'Nooit meer stressen vlak voor zessen' 'Ik kom hier wel eens tijdens mijn pauze' 'Dat het na zessen kan... ideaal' 'Ik zit hier in de buurt op school en dus kom ilc hier overdag wel eens. In de pauze, of als ik een uur vrij heb. Maar als er te lange rijen bij de kassa staan, kom ik liever een andere keer terug.' Tekst: Karin van Munster.fotografie: Michiel van Nieuwkerk Mevrouw Schagen (90): Marjolein Ootes (39) en Emma (31/j): Thea de Kraaij (23) en Jurrien Oosterbeek (25): E. Hoeks (64): Edwin Konigers (32): Kirsten van Alphen (15): AllerHande 4-2000 95

Allerhande | 2000 | | pagina 95