Het eerste deel in de nieuwe streekkeukenreeks van Albert Heijn is uit! MM Een culinaire reis door F Frankrijk is het eerste boek in een nieuwe reeks eigen uitgaven van Albert Heijn over de streekkeukens van Europa. In deze reeks staan per land telkens drie kenmerkende streken centraal. Frankrijk opent de rij met drie even karakteristieke als uiteenlopende gebieden: Normandie, de Bourgogne en de Provence. Behalve de voor deze streken zo typerende recepten geeft dit boek ook inte- ressante achtergrondinformatie over de boei- ende culinaire traditie waarbinnen deze gerechten zijn ontstaan. Bovendien is bij elke streek praktische toeristische informatie opgenomen: over wijnroutes, (jaar)markten en festiviteiten, musea en attracties. Elk recept is apart gefotografeerd en het boek is gelardeerd met schitterende sfeerbeelden van de streken. Het boek neemt u mee door Normandie, van boerderijen met Frankrijks beste zuivelproducten en appels naar de kust- lijn met de mooiste schaal- en schelpdieren. U maakt kennis met dranken als cider en Cal vados. In het deel over Bourgogne krijgt u een beeld van de streek waarvan niet voor niets de term Bourgondisch is afgeleid, en waar Dijon ligt met z'n wereldberoemde mosterd en het gebied rond Bresse met z'n kippen. Het boek geeft tips voor bijzondere wijnroutes en proefmogelijkheden. In de Provence maakt u kennis met de geuren en kleuren van deze zonnige streek en natuur- lijk met de mediterrane eetstijl. De recepten varieren van camembertcroquet- jes uit Normandie, boeuf Bourguignon uit de Bourgogne tot de traditionele kabeljauwscho- tel met a'ioli uit de Provence. Bij elk recept is een wijntip opgenomen en achter in het boek staat een woordenlijst met veel voorko- mende culinaire Franse termen. Bon appetit! De streekkeukens van Europa, deel 1 Frankrijk, 104 bladzijden, 19,95. Zolang de voorraad strekt. (j)@© 90 AllerHande 4-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 90