Beweging voor de hond Dekleur»ar/>manf/e/r Drie vragen aan de hondenexpert Prepaid-kaarten bij de boodschappen tips voor thuis Paul de Vijlder met een van 'zijn' honden P A A S T I P U maakt in een handomdraai een mooi paasnestje uit wat kippengaas, door- Pasen heeft dit jaar een extra kleurtje: klassiekers als gele rozen en chrysan- ten worden aangevuld met bloemen in de ro- mantische kleuren roze en wit, zoals fresia, als- troemeria en rozen. Goed te combineren met voor- jaarstakken en het groen van bijvoorbeeld buxus en hedera. Bij Sir Albert's Garden vindt u verder gele bloeiende planten, paasdecoraties en feeste- lijke paasboeketten om het hele huis in paassfeer te brengen. P re,for. T mBe«egoed vlochten met stro en versierd met berkentakken, mos, hedera-ranken en geschilderde eieren. Het stro vindt u op de dierenafdeling, het groen bij Sir Albert's Garden. Tekst: Ella Vermeulen,fotografie: Koene Heuvink, Bart Nieuwenhuijs AllerHande 4-2000 83 Dat is makkelijk: gelijk met de bood schappen een prepaid-kaart voor uw mobiele telefoon meenemen. Bij de servicecounter zijn kaarten verkrijgbaar van alle aanbieders. Naast de juiste voeding heeft een hond net als zijn baasje voldoende lichaams- beweging nodig. Paul de Vijlder van Hondenschool Aan De Voet in Hoofddorp geeft antwoord op drie veeigestelde vragen. Hoeveel lichaamsbeweging heeft een hond per dag ongeveer nodig? 'Gemiddeld mag je bij pups uitgaan van een minuut wandelen per dag. Voor volwassen honden geldt dat je er globaal twee keer per dag een half uur tot twee uur mee op pad zou moeten. Het hangt natuurlijk ook af van de soort lichaamsbe weging: fietsen, zwemmen of onder appel trainen, vormen een zwaardere belasting dan wandelen.' Is fietsen met een hond zielig? 'Nee. Fietsen met een hond is niet zielig, maar het mag pas wanneer ze ouder zijn dan zestien maanden, niet als het war mer is dan 22 °C en geen langere afstanden dan tien kilometer. Bouw de fiets- training rustig op en laat de hond in draf iopen, maar niet galopperen. Snuffelen is niet zo belang- rijk, dat kan ook als hij/zij los wordt uitgelaten.' Wat als je niet zo ver kunt Iopen? 'De afstand is op zich niet zo belangrijk. Honden die bij oudere mensen wonen, bijvoorbeeld, maken over het algemeen maar kieine rondjes. Qua gezondheid boeten deze dieren niet in, wat betreft conditie wel. Ook hier geldt: gewenning is aanpassing en dat kan een hond maar al te goed.' P A A S T I P Van een voorjaarstak maakt u een vrolijke paastak met kransjes, eitjes en decoraties van de paasafdeling. Leuk om samen met de kinderen te maken!

Allerhande | 2000 | | pagina 83