EN VERDER VOLOP VERKRIJGBAAR Vanaf april verschijnt de eer- ste Hollandse spinazie van de koude grond. De lekkerste volgens de vele liefhebbers! Mineralen Spinazie bevat veel vitamines en mineralen (vooral vitami- ne C en ijzer) en weinig kilo- calorieen (rauw: 10 kilocalo- rieen per 100 gram, gekookt: 15 kilocalorieen). De blaadjes slinken aanzienlijk tijdens de bereiding, zodat u er per per- soon meer van nodig hebt als u de groente koolct of roer- bakt. Reken op ongeveer 400 gram per persoon als u spina zie koolct, 200 gram per per soon als u de groente roer- bakt. Van rauwe spinazie heeft u ca. 100 gram nodig in salades, en 125 gram in een stamppotje. Nitraat Om zoveel mogelijk te pro- fiteren van de frisheid en hoge voedingswaarde van verse spinazie kunt u de groente het best zo snel mogelijk na aankoop gebrui ken. Bewaar spinazie hooguit een a drie dagen. Net als veel andere bladgroenten bevat spinazie nitraat, een onschadelijke stof die echter omgezet lean worden in nitriet. Te veel nitriet in de voeding kan wel schadelijk zijn. Daarom wordt aangera- den niet vaker dan twee keer per week nitraatrijke groen- ten te eten, geen restjes te bewaren en het kooknat niet te gebruiken. Frisgroen, knapperig en licht- bitter: Hollandse andijvie van de voile grond. Heerlijk voor een echte lentestamppot of een frisse salade. Andijvie is ook uitstekend geschikt voor de wok: roerbakken met een lepeltje suiker haalt de smaak nog meer naar boven. Nog maar een paar jaar gele- den werd rucola voor't eerst in Nederland gei'ntroduceerd. Nu is deze ietwat pittige, noot- achtige slasoort een echte top per. Vanaf april komt rucola van Hollandse bodem. Behalve als losse sla treft u rucola ook in de rocket-slame- lange. Rabarber heet eigenlijk champagne-rabarber. De aan- voer is nu op z'n top! Lekker als rabarbermoes: snijd de Sten gels in stukjes en kook ze met een bodempje water op een zacht vuurtje gaar in 10-15 minuten. Voeg suiker naar smaak toe. Er zijn van die verse tuin- kruiden die je met bossen zou willen gebruiken in de lentekeuken. Allemaal met een karakteristieke en toch zachte smaak, zoals peterselie, bies- look, dille, kervel en geurige selderij. Ze zijn zowel apart als gemengd te koop. de smaak van het seizoen AllerHande 4-2000 7

Allerhande | 2000 | | pagina 7