VERWEN uzelf Trendy SUShi op z'n Amerikaans nodige Brood p hapsnap Voor een bagel (een stevig soort kadet met een gat in het midden) moest je vroeger naar New York. Dat hoeft niet meer, want ook bij Albert Heijn is de bagel te koop. De karakteristieke glan- zende korst dankt het broodje aan het feit dat het deeg wordt gekoolct voordat het in de oven wordt afgebakken. Het gat is ooit ontstaan doordat ze vroeger aan een stok werden gehangen. Deze van oorsprong joodse lekkemij is een echte klassieker met verse roomkaas en gerookte zalm. Lekker Luxe lunchhapjes zijn sushi. De ene na de andere sushibar wordt geopend. En dat is niet gek, want deze kleine Japanse hapjes zijn overheerlijk. Probeer ze ook eens thuis, culinair zelf bereid of gemakkelijk kant-en-klaar (AH Huistraiteur). Er is ook al een doe- het-zelf sushipakket verkrijgbaar (Conimex). u nchen Lunch is de Engelse benaming voor het middagmaal in de Angel- saksische landen. Van oorsprong bestaat de lunch uit koud vlees, vleeswaren, eieren, samengestelde salades en sandwiches, begeleid door thee, koffie of bier. Een goede lunch levert energie om er's middags weer tegen- aan te kunnen. Zo'n lunch bevat 400 tot 650 kilocalorieen en circa 25 procent van de voedings- waarde die we per dag nodig heb- ben volgens het voedingscentrum. Dat betekent circa vier sneden brood (liefst bruin of volkoren), besmeerd met halvarine en beleg, gecompleteerd met wat fruit, rauwkost, vruchtensap, melk of karnemelk. Food is fashion geworden en dat geldt zeker voor de lunch. Steeds meer mensen maken lunchafspraken. Er zijn zelfs al speciale lunchrestaurants. En wat eet men dan zoal? Grote clubsandwiches, rijk be- legde broodjes, goedge- vulde soepen en salades. ingschleger Een keer zin in iets anders? Verwen uzelf dan tijdens de lunch met iets overheerlijks van de AH Huistraiteur, zoals sandwiches, Italiaanse toma- tensoep, broodje Surinaamse kip, vers fruitsalade, een quiche lorraine of een wrap. En drink er een glas vruchtensap bij. Niet alleen lekker, maar ook nog alle- maal heerlijk vers. AllerHande 4-2000 57

Allerhande | 2000 | | pagina 57