Een heerlijke met zoet en hartig Uit Engeland komt de verrukkelijke traditie van uitgebreid theedrinken met veel lekkere hartige en zoete hapjes erbij. Ook voor kinderen is zo'n 'high tea' een waar festijn. Een leuk idee voor Pasen! In Nederland bedoelen we met zowel high tea als afternoon tea een feestelijke middagthee met cake en scones. Maar in Engeland is high tea iets heel anders dan afternoon tea. Een high tea is de gewone brood- maaltijd die - met name in Noord Engeland en Schotland - rond de klok van zes uur na een dag hard werken wordt gegeten. Vrijwel altijd komen er hartige snacks op tafel: gebraden vlees voor op brood, steak and kidneypie, witte bonen in tomatensaus en worst- jes. Zo'n high tea wordt ook wel 'meat tea' genoemd. Net als bij elke maaltijd wordt er thee geschonken. De afternoon tea is in Engeland wat wij high tea noe- men: een feestelijk gebeuren met veel geurige thee en lekkere dingen. De afternoon tea is begin negentiende eeuw in Engelse aristocratische kringen ontstaan, als tussenmaaltijd om de lange tijd te overbruggen tussen het uitgebreide ontbijt en het diner, dat pas rond negen uur's avonds geserveerd werd. De hertogin Anna van Bedford was de eerste die openlijk toegaf dat ze honger had en liet rond vier uur thee en cake bren- gen. Een gewoonte die al snel door de hele 'upperclass' werd overgenomen en uitgroeide tot een bloeiend sociaal evenement, dat omringd werd met verfijnde etiquette. Zalm-sandwichrepen Lekker pittig door de citroen en peper Scones Heerlijk luchtige, echt Engelse'zoete broodjes' High Tea v f 5 AllerHande 4-2000 33

Allerhande | 2000 | | pagina 33