'n Bruisend begin met champagne het paasontbijt Als u in stijl wilt genieten van zo'n feestelijk paasontbijt kunt u een sprankelende champagne schen- ken. Het lekkerst is dan een 'och- tendchampagne' met een milde smaak en van die fijne belletjes die zacht bruisen in de mond. Doordat champagne lekker licht overkomt, is het een ideale bege- leider van ontbijt- en brunchge- rechten. Bij een warm croissantje met echte boter of verse room- kaas, bij een smeui'g roerei met knapperige bacon, een puntje har- tige kaastaart en bij geroosterd brood met gerookte zalm past deze mousserende witte wijn per fect. Ook bij luxe brunchsandwi- ches, (kruidige) bagels of een pas- teitje met ragout is champagne een aanrader. Serveert u de bub- bels als aperitief en aan tafefdan is een brut de beste keus. Sluit u af met champagne, bijvoorbeeld bij de paastaart, verse fruitsalade of een brunchbavarois, kies dan voor de zoetere demi-sec. Mercier: Franse champagne Een champagne die het goed doet bij ontbijt en brunch is Mercier. In Nederland is dit huis veel minder bekend dan grote zus Moet Chandon.Tachtig procent van deze champagne wordt in Frankrijk verkocht, terwijl zeventig procent van de totale Moet Chandon-productie naar het bui- tenland gaat. Fransen drinken champagne graag aan tafel en de Mercier met z'n milde, soepele, niet al te uitgesproken smaak, is daar heel geschikt voor. Brut en demi-sec, prijs:52,99. ©bampagno WOET CHANDON CHAMPAGNE Idem i - sec Jl Voor kinderen die willen 'meebubbelen', is er Champomy, een friszoete, mousserende appeldrank zonder alcohol. Steek stuk- jes vers fruit aan cocktail- prikkers en zet ze in het glas, dat maakt het hele- maal feestelijk. Prijs:5,99. Een Amerikaanse ontbijt- klassieker is champagne mimosa: meng daarvoor zelf vers geperst sinaasap- pelsap naar eigen smaak met champagne. AllerHande 4-2000 27

Allerhande | 2000 | | pagina 27