Nagels als barometer van uw gezondheid SaneX beauty Aan een heldere blik, stralende huid en glanzend haar wordt veel waarde gehecht omdat ze voor een belangrijk deel aangeven hoe het met onze gezondheid is gesteld. Minder bekend als barome ter van onze gezondheid, maar een uiterst betrouwbare peiler, is de conditie van de nagels. Een 'gezonde' nagel is onder meer her- kenbaar aan een regelmatige structuur en een egaal nagelbed. Om goed te kun- nen fiinctioneren en weerstand te kun- nen bieden aan de uitdrogende werldng van weersinvloeden, water en agressieve schoonmaakmiddelen, zijn nagels afhankelijk van een uitgekiend en even- wichtig voedingspatroon met bijvoor- beeld eiwit en mineralen. Krijgen nagels alles wat ze nodig heb- ben, dan groeien ze gemiddeld een mil limeter per week. Maar uit ervaring weet u misschien hoe zwak en broos nagels kunnen zijn na een periode van stress of ziekte. Ook in hun groei worden nagels dan belemmerd. Toch biedt voeding PUROL Dermoprolector Hand Cremc alleen geen garantie op mooie en gezon de nagels. Zoals sommige mensen kam- pen met dun en futloos haar, zo hebben anderen van nature nagels die dun zijn, snel breken en broos zijn. Een andere, veelgehoorde klacht zijn kleine witte vlekjes onder het nagelbed. Dit duidt niet op kalkgebrek, maar geeft eerder aan dat de nagel extra gevoelig is voor kleine beschadigingen. Nagelverzorgingsritueel Kwetsbare nagels kunt u zoveel mogelijk ontzien door huishoudhandschoenen te dragen als uw handen veel in contact komen met water en ze goed te verzor- gen. Die verzorging bestaat in eerste instantie - liefst iedere keer nadat de handen in contact met water zijn geweest - uit het gebruik van een hydra- terende handcreme (Sanex handcreme, Nivea Soft, Vaseline Intensive Care Hand Nail). Wilt u uw nagels een extra verzorgende behandeling geven, duw dan vervolgens de nagelriemen zachtjes terug met behulp van een bokkenpootje (Beauty Care) en polijst u de nagel zachtjes voor extra glans. Zijn de nagels te lang, knip ze dan bij voorkeur zo recht mogelijk af en geef ze vorm met een nagelvijltje dat u in een richting beweegt om het splij- ten van de nagels te voorkomen. Gebruik het liefst een kartonnen vijltje, dan splijten de nagels minder. Beperk dit nagelverzorgingsritueeltje overigens niet alleen tot uw handen; ook de nagels van uw voeten knappen er voel- en zicht- baar van op. Versiert u uw nagels graag met nagellak, stem deze dan zoveel mogelijk af op de tint van uw huid. Is de huid wit met een 'blauwige' ondertoon, lcies dan voor koele ldeuren zoals kardinaalrood en cyclaam-roze. Een gelige of olijfkleurige huid komt mooi tot haar recht met warme tinten zoals oranje en roodbruin. Bij een donkere huid staan hele donkere of juist felle kleuren het mooist. Heeft u brede nagels, houd dan bij het laklcen de weerskanten van het nagelbed vrijZo lijken uw nagels smaller en langer. onguenl Vv» irr TREKTSSHI'. boudl Ac I Hand&Nai/ lotion Tekst: Petey de Quay,fotografie: Willem Groeneveld, styling: Kamer 465 AllerHande 4-2000105

Allerhande | 2000 | | pagina 105