Volop varieren met visfilet Zelfs een forse zalmfilet is in tien minuten gaar visfilet m maken of fileren en ook geen vervelende graatjes. In een kwartiertje zet u zo een heerlijk visgerecht op tafel. Bovendien kunt u volop varieren. Bij Albert Heijn in de koelvitrine is een ruim assorti- ment aan panklare en graatloze visfilets: kabeljauwfilet, kabeljauwhaas (het dik- ste deel van de filet), koolvisfilet, rood- baarsfilet, scholfilet, verse zalmfilet, tonijn- steaks en sliptongetjes, handig verpakt in ruime eenpersoonsporties van 150 tot 200 gram. Gegarandeerd graatvrij. Omdat visfilets dun zijn en weinig bindweefsel bevatten, zijn enkele minuten bakken, stoven ofgrillen al genoeg om ze te garen. De filets zijn het lekkerst wanneer ze net aan gaar zijn, zalmfilet en tonijnsteaks smaken zelfs het best een beetje rose gebakken. De bereidingstijd hangt af van de dikte van de vis. Reken op twee tot drie minuten per cen timeter dikte. Maar zelfs een forse kabel jauwhaas of zalmfilet is meestal in tien minuten gaar. Magnetron en oven Vis is van zichzelf al niet vet, maar ook bij de bereiding hebt u nauwelijks vet nodig. Al helemaal niet als u het in de magnetron bereidt. Leg de visfilets op een bedje van gesneden groenten. Venkel- en wortelrauwkostmix zijn hier- voor heel geschikt. Voeg een klein scheutje wijn toe en bak de visfilets afgedekt gaar op ca. 500 Watt. Reken op anderhalf tot twee minuten per 100 gram. Voor de smaak kunt u ook een klontje boter of dieetmargari- ne of een scheutje olijfolie toevoegen. Op min of meer dezelf- de manier zijn de visfi lets in de oven te berei- den. Leg de visfilets in een goed ingevette schaal en voeg een scheutje wijn of bouil lon toe. Of maak er per persoon een verrassingspakketje van ver pakt in aluminiumfolie of bakpapier. Stoof de vis in ca. tien minuten afgedekt gaar in een voorverwarmde oven van 200 °C. Knapperig Houdt u van een knapperig korstje, bak de visfilets dan in de koekenpan in (olijf)olie. In een koekenpan met een anti-aanbaklaag is ook maar weinig vet nodig. Wei oppassen, want de filets worden snel te droog. Als u bakt in Visfilet bij Albert Heijn Bij Albert Heijn zijn de volgende visfilets voorverpakt verkrijgbaar: kabeljauwfilet scholfilet koolvisfilet roodbaarsfilet zalmfilet boter of margarine is de temperatuur wat lager, waardoor de vis zelf wat sap- piger blijft. Wentel de filets eerst door wat bloem of paneer ze door ze door losgeklopt eiwit en broodkruim of paneermeel te halen. Om ze te frituren, kunnen visfilets het beste door een beslagje worden gehaald van 100 gram bloem, een ei en 2 dl bier of water. Snijd de filets eerst in handzame stukken. Laat ze na het frituren goed op keuken- papier uitlekken. Grillen EN ROOSTEREN Met name dunne visfilets, zoals scholfi let en roodbaarsfilets kunt u gemakke- lijk bereiden onder de grill. Leg de filets naast elkaar op een stuk bakpapier op de bakplaat en bestrijk ze met wat olijf olie of zure room. Strooi er ook eens wat geraspte kaas of nootjes over. Schuif de visfilets ca. 10 cm onder een heet grill- element in de oven en laat ze in 2-3 minuten mooi bruin en net aan gaar worden. Dikke filets van zalm en tonijn steaks krijgen mooie bruine strepen in een grillpan. Bestrijk de filets dan alleen met wat olijfolie. Ook spiesjes van kabel jauwhaas kunt u in de grillpan roosteren. AllerHande 4-2000101

Allerhande | 2000 | | pagina 101