Kroost Zo Welkom bij Experiment met vaas ptips voor thuis La at bloembollen eens in een klein laagje water in een hoge glazen vaas met breed uitlopende hals uitkomen: apart en decoratief, zeker als u onderin een paar mooie stenen of schelpen legt. Hebt u kinderen onderdetweejaar? Dan heeft Albert Heijn iets nieuws voor u: AH Kroost Zo. AH Kroost Zo is een klan- tenprogramma speciaal voor klanten met kleine kinderen, dat allerlei praktische en leuke voordelen biedt. Zo krijgen leden van AH Kroost 8t Zo een halfjaar lang 5% korting op alle luiers in uw Albert Heijn- winkel.Ook krijgt u een nieuwsbrief thuis gestuurd met tips en ideeen over voe- ding, verzorging en gezondheid van uw kleintje(s) en uzelf. Daarnaast wachten er regelmatig leuke attenties, zoals alle benodigdheden om een voetafdruk van uw kleintje te maken. Misschien hebt u al een mailing thuis gekregen. In dat geval kunt u lid worden door de aanmeldings- coupon in te vullen en die samen met uw AH Sonuskaart te laten scannen bij de kassa. U bent dan automatisch aange- meld bij AH Kroost Zo. Hebt u geen aanmeldingscoupon thuis ontvangen, dan kunt u er een vragen in de winkel. Narcissen blijven langer goed als ze in een klein laagje water in plaats van in een voile vaas staan en lenen zich bij uitstek voor een experimentje. Het droge deel van de stelen bindt u bijvoorbeeld bij elkaar met een mooi touw of omwikkelt u met een bijkleurend lint: fraai in een lage schaal, eventueel aangevuld met riet of berkentakken. De bloemen staan zo stevig rechtop op hun eigen onderkant. Dezelfde methode kan wor den toegepast bij anemonen en bloesemtakken. Wist u trouwens dat het een fabeltje is dat tulpen en narcis sen het niet samen uithouden in een vaas? Als de nar cissen vooraf een nacht apart op water worden gezet, kunnen ze de volgende dag - zonder ze opnieuw af te snijden! - gewoon bij het tulpenboeket. Tekst: Ella Vermeulen, illustratie: len van Laanen.fotografie: Imagebank Een vieze vaas wordt in de vaatwasser weer helemaal schoon, maar op glas kan zo op den duur een blauw waas ontstaan. Dit gebeurt niet als u de vaas handmatig schoonmaakt met een beetje sop en een mild schuurmiddeltje. Bij heel vieze vazen kan een nachtje weken met een bruis- tablet (Steradent of een Omo-tablet) uitkomst bieden. AllerHande 3-2000 79

Allerhande | 2000 | | pagina 79