Goede verzorging voor een gaaf gebit gezo idheid Met de tandpasta's, tandenborstels en andere hulpmiddelen van tegenwoordig zijn alle gereedschappen aanwezig voor een goede mondverzorging. Daarmee is de basis gelegd voor een levenslang behoud van tanden en kiezen. De Tandartslnfolijn De modeme genera tie tandenborstels, met name de elektrische borstels, poetsen heel effectief. Helaas wordt dat poetsen nog weleens te letterlijk opgevat. Hard drukken en boenen beschadigen juist tanden en tandvlees. Het tandvlees trekt op, waardoor de tandhal- zen bloot lcomen te liggen en dat veroorzaakt gevoelige tanden. Kies daarom voor een zachte borstel. De nieuw- ste tandenborstels zijn voorzien van een flexibele kop, waardoor de druk op het tandvlees afneemt. De kop bevat zowel lange als korte haren zodat u beter op en rond tanden en kiezen kunt poetsen. De kop van een elektrische borstel draait en trilt vanzelf, het is vol- doende om die stil te houden op de tanden en het tandvlees. Stoken, flossen en spoelen Gaatjes ontstaan met name in de diepe groeven van het kiesoppervlak en tussen de tanden en kiezen. Flossen voor het borstelen helpt om etensresten en tandplak alvast los te maken en te verwijderen van plekjes tussen tanden en kiezen waar de borstelharen moeilijk bij kunnen. Bovendien lean de fluoride uit de tandpasta zich nu beter op die plekjes hechten ter bescherming tegen gaatjes. Flosdraad met een waslaagje glijdt mak- kelijk. Hebt u wat ruimte tussen tanden en kiezen, dan kunt u tandenstokers of ragfijne borsteltjes gebruiken. Spoelen met mondwater is nuttig om het tandglazuur van extra fluoride te voorzien en zo de vorming van tandplak af te remmen. Bovendien is het 'n snelle mondverfrisser voor tussendoor. Albert Heijn verkoopt alle basisproducten om uw gebit gezond te houden: tan denborstels, tandpasta's, flosmaterialen en mondwaters. ZUIGFLES Uit de statistieken blijkt dat het tandbederf in Nederland met name bij mensen onder de 36 jaar flink is afgenomen. Het gebit blijft daardoor steeds langer intact. Een uitzondering hierop vormen peuters die veel uit een fles drinken met daarin zoete drankjes als vruchtensap en yoghurtdrank. Flesjes gevuld met water kunnen geen schade veroorzaken. Natuurlijk kunt u met vragen over uw gebit en gebitsverzorging terecht bij uw tandarts of mondhygieniste. Maar er is ook een andere mogelijkheid: bellen met de Tandartslnfolijn. De Tandartslnfolijn heeft een bestand met up-to-date-informatie over alles wat met tandheelkunde en mond verzorging te maken heeft. Door middel van keuzemenu's komt u bij de informatie die u horen wilt.Tandartslnfolijn, telefoon: 0900-2025191 (f 0,50 per minuut). Tekst: Monique Lindeboom AllerHande 3-2000 77

Allerhande | 2000 | | pagina 77