p beauty Uw ogen verraden uw humeur. Niet voor niets wordt de eerste indruk die u maakt vooral bepaald door uw blik. Maar ook als u een keer uw dag niet hebt, verdient de huid rondom de ogen het goed verzorgd te worden. Hoe steviger en strakker de contouren, hoe stralender uw blik. Juist omdat de huid rond de ogen zo kwets- baar en dun is (vijf a zeven maal dunner dan de rest van het gezicht!), vertoont ze eerder lijntjes en rimpel- tjes dan de rest van de huid. Vanzelfsprekende, dui- zendmaal herhaalde bewegingen als lachen of knippe- ren met de ogen zijn op den duur belastend voor die superdunne en gevoelige huid. Voeg daarbij de trage bloedcirculatie rond de ogen en het feit dat er weinig talgkliertjes zitten, en u begrijpt waarom een specifiek verzorgingsproduct voor de oogcontouren geen over- bodige luxe is. Cremes Oogcontourcremes zoals Nivea Visage Q10 en Plenitude Revitalift zijn afgestemd op de ultrafijne structuur van de huid rondom de ogen en bevatten een cocktail aan verstevigende en revitaliserende ingredienten. Zaak is wel dat u zo'n intensief verzorgende oogcreme dage- lijks gebruilct, bij voorkeur van de buitenste ooghoek naar binnen toe aangebracht met licht kloppende bewegingen om de opname van de creme en de afvoer van afValstoffen te stimuleren. Breng de creme boven- dien niet te dicht onder de wimperrand aan. Via de wimperhaartjes kan deze namelijk in het oog komen. Als u de omtrek van uw oogkas aanhoudt (boven en onder), zorgt de huid zelf wel voor het 'transport'. Verfrissen Een bekende oppepper voor de oogcontouren uit groot- moeders tijd zijn schijfjes komkommer, die verffissend en vochtregulerend werken. Geheel van deze tijd zijn 'patches', zoals Nivea Visage Kao Biore beauty flash, die de oogleden verkoelen en verstevigen. Eenmaal ver- frist en verzorgd, kunt u uw ogen straling geven door het gebruik van een lichte oogschaduw in combinatie met een blauw-paars oogpotlood. Dit blauwe accent doet het wit van uw ogen opleven en helpt kleine rode adertjes te verdoezelen. Aangebracht pal op de wimper rand en liefst iets tussen de wimperhaartjes heeft eyeli ner een bijzondere impact. Eyeliner maakt uw wimper haartjes optisch langer en veel voller! Ogen als blikvangers Tekst: Petey de Ouay, fotografie: Gerdjan van der Lugt AllerHande 3-2000 75

Allerhande | 2000 | | pagina 75