y 'y Thee van een kruid A Echinacea Citroengras 11> De kruidentheeen die bestaan uit een enkel kruid smaken allemaal anders en hebben ook elk hun eigen werking. Citroengras Dezefrisse, heldergele thee (Zonnatura) heeft een lichte citroen- smaak en is vooral lekker als dorstlesser. Probeert u deze eens als ijsthee, goed gekoeld en geserveerd met ijsblokjes. Echinacea Deofficiele Latijnse naam voor dit kruid is Echinacea purpurea, de Nederlandse naam is rode zonnehoed, De licht goudge- le thee (AH) is kruidig en zui- ver van smaak. Echinacea werkt rustgevend en kan de weerstand verhogen en het immuunsysteem stimuleren na een doorgemaakte ver- koudheid, Kamille De gedroogde kamillebloemetjes geven de goudgele thee (AH, Zonna tura, Celestial Seasonings) een zoete kruidige smaak. Kamille heeft een kalmeren- de en ontspannende wer king en bevordert een goede nachtrust. Daarnaast is kamille ook ontsmettend, pijnstillend en krampwerend en helpt het kruid vrij te ademen door de neus. Mate Mate is een drank, die al eeuwen geleden door de Guarani-indianen in Zuid- Amerika werd bereid. In Zuid-Amerikaanse landen als Paraguay, Uruguay, Argentinie en Brazilie is mate nog steeds de nationa- le drank, die geliefd is van- wege zijn opwekkende en herstellende werking. Mate wordt getrokken van gedroogde bladeren en steeltjes van een hulstachti- ge boom (Ilex paraguarensis) in een uitgeholde kalebas. Deze mate is op smaak gebracht met stukjes ba- naan en natuurlijk banaan- aroma (Pickwick originals). Munt De licht geel-groene thee van gedroogde munt- blaadjes ruikt en smaakt heerlijk fris en mintachtig. I 1 Venkelzaad Munt wekt de eetlust op en bevordert de spijsvertering. Bovendien kan het verlich- ting geven bij darmkrampen. Afgekoelde muntthee is heerlijk als limonade of in sorbetijs (AH, Zonnatura, Celestial Seasonings). Rooibos De geschiedenis van rooibos begon rond 1900, toen de lokale bevol- king in het Zuid-Afrikaanse Cedergebergte ontdekte dat van de fijne naaldjes van de rooibosstruik.een lekkere, aromatische en dieprode thee gemaakt kon worden. Rooibos heeft veel positieve eigenschappen. Het heeft een goede invloed op een gevoelige huid en stimuleert de darmwerking. Rooibos kan ook helpen bij slapeloos- heid en stress. Bovendien bevat rooibos anti-oxidanten (die de zgn. vrije radicaien in het iichaam tegengaan) en een hoog gehalte aan belangrijke mineralen (cal cium, fluor, zink, ijzer, kalium, magnesium en koper). Rooibos bevat in tegenstel- ling tot andere kruiden- Zoethout theeen wel een beetje looi- zuur. De AH Rooibos is puur, aan de rooibos van Pickwick zijn kaneel, gember en kar- demom toegevoegd. Rooibos is een heerlijke basis voor een warme punch met sinaasappel (AH, Pickwick originals). Venkel Thee gezet van gedroogd venkelzaad heeft een zoete, anijsachtige geur en smaak en een lichtbruine kleur. Van oudsher wordt afgekoelde venkelthee gege- ven aan baby's met darm- krampjes (AH, Zonnatura). Zoethout De lichtgele zoet- houtthee smaakt zacht, zoet en dropachtig. Zoethout heeft een verzachtende wer king voor de keel, het werkt slijmoplossend bij hoest en verkoudheid en is ontste- kingsremmend. Omdat het hetzelfde stofje bevat als drop, glycerydine, heeft zoet- houtthee een bloeddrukver- hogend effect (AH). Rooibes Mate Munt Kamille

Allerhande | 2000 | | pagina 65