De trend in thee De aromatische, kruidige smaak van kruidenthee wordt opvallend meer gewaar- deerd dan een paar jaar geleden. Kruidenthee is de grote favoriet van de nieuwe lichting theedrinkers, terwijl in deze pakjes grappig genoeg helemaal geen thee zit! Kennelijk staan we open voor nieuwe, verrassende ingredienten en smaken. Alleen al op het theeschap bij Albert Heijn is het assortment kruidenthee in drie jaar tijd verdrievoudigd. In 1997 werd er voorzichtig begonnen met vier verschillende soorten kruidenthee en nu staan er achttien soorten op de planken. Maar liefst elf soorten kruidenthee zijn van het eigen merle. Albert Heijn is de eerste supermarkt die kruidenthee onder het eigen merk aanbiedt, bestaan- de uit uitsluitend pure grondstoffen, zonder toevoeging van aroma's. Met dit uitgebreide assortiment loopt Albert Heijn zelfs voor op Nederlandse theefa- brikanten. Daamaast vindt u verschillen de soorten kruidenthee van Celestial Seasonings op het schap. En van Pick wick vier kruidenmelanges onder de naam Country Garden, waaraan voor een wat pittiger smaak een klein beetje echte thee is toegevoegd. Onlangs intro- duceerde Pickwick twee nieuwe kruiden- theeen: Mate en Rooibos. En om de keus nog groter te maken, vindt u bij de natuurproducten nog dertien soorten kruidenthee van Zonnatura. Innerlijke RUST Vanwaar opeens die explosie in kruiden thee? Volgens kenners heeft't te maken met een terugkerend besef dat de natuur ons veel te bieden heeft. Het drukke leven van alledag vraagt om momenten van innerlijke rust en ont- spanning. Even terug naar af, tijd voor jezelf, ontspannen. Kruiden zijn al sinds mensenheugenis de basis voor het men- selijk welzijn. Al in de vroege oudheid gebruikten mensen overal ter wereld - de Chinezen in Azie, de Azteken in Mexico, de Aboriginals in Australie en ook de Grieken en Romeinen in Zuid- Europa - kruiden om zielcten en kwaal- tjes te genezen en het lichamelijk en geestelijk welzijn te bevorderen. Het M.m.v.: Kruidenthee Tekst: Clara ten Houte de Lange, Rianne Buis Fotografie: Petra Steenkamer lllustratie: Louis Visser 62 AllerHande 3-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 62