1 achter het etiket Het etiket van de wijn Ouinta de Camarate toont een fraai landgoed aan de bovenkant en engeltjes aan de onderkant. Wat vertelt de tekst daartussenin over deze robuuste Portugese wijn? Lekker bij kruidige gerechten Soepel met een 'bite' De Ouinta de Camarate isvolgensde Portugese Wijnwet een 'vinho regional'. Een vinho regional is te vergelijken met een Franse vin de pays. De eisen waaraan een vinho regional moet voldoen, zijn door- gaans minder streng dan die voor een Denominacao de Origem Controlada, de Portugese A.O.C.. Binnen de vinho regional-voorschriften kan een wijn- maker wat meer experimenteren. Vooral in het midden en zuiden van Portugal worden veel vinho's regional geproduceerd. VINHO R EG ,ON 1 /v* A Pp°0(/>.n Jose Maria da Fonseca is grondlegger van het gelijk- namige wijnhuis dat hij in 1834 oprichtte. Ouinta de Camarate is een van zijn wijngoederen. Ouinta bete- kent land- of wijngoed. Met quinta worden zowel het huis als de wijngaarden bedoeld. Voor deze wijn is, naast de Portugese druiven- rassen castelao trances en espadeiro, 00k de cabernet sauvignon gebruikt. De wijn geurt naar donkerrood, paars fruit en specerijen. Het is een krachtige wijn met een kruidige smaak. De zoete aroma's van de zondoorstoofde drui- 1 NTA CAM AH! ■>995 geldt als een van de Europese topjaren van het laatste decennium. CH f Terras do Sado: nieuwe ven worden goed in balans gehouden door het frisse fruitzuur. Die zuren voorkomen dat de wijn log wordt. Hoewel de wijn soepel drinkt, heeft hij 00k'bite'. Dat maakt hem heel geschikt om bij een geroosterde steak met versgemalen peper, een malse runderrol- lade, gestoofde lamsbout met knoflook en tijm,en pittige boerenkazen te schenken. wijnwereld in Portugal Terras do Sado staat letterlijk voor de hellingen van de rivier de Sado. In wijn- termen is het de aanduiding voor een groot wijngebied dat bijna het hele schiereiland Setubal beslaat. Ouinta de Camarate ligt in de Serra da Arrabida: het heuvelachtige gebergte ten zuiden van Lissabon, aan de zuidkust van het schier eiland Setubal. In dit deel van Portugal laten toonaangevende wijnhuizen als Jose Maria da Fonseca een frisse, vernieu- wende wind waaien. Zonder alle tradities overboord te gooien, zorgen zij ervoor dat de wijnbouw de ontwikkelingen in de wereld volgt. Zowel op technisch vlak als op het gebied van smaakvoorkeuren. Vinho tinto staat voor rode wijn. Vinho branco is witte wijn in het Portugees. Wijncategorie 9 Serveertemperatuur: 17 a 18 'C. Prijs:/14,95 Tekst: Magda van der Rijst,fotografie: Koene Heuvink AllerHande 3-2000 6i

Allerhande | 2000 | | pagina 61