De wijnen zijn zacht en hebben tegelijkertijd body c\bern£t Opvallend in de Nortonwijnen is de combi- natie van 'kracht en zacht'. De wijnen zijn soepel maar hebben tegelijkertijd body. In het algemeen gezegd zijn ze zwoei, kruidig en frisfruitig. De malbec en de merlot zijn lekker soepel. Wijnen die het behalve aan tafel ook zo, bij een stukje kaas, prima doen. De malbec is het lichtste type. Bramen en bessenachtige aroma's houden deze aardse wijn frisfruitig. Hij past bij veel vleessoorten, varierend van Argentijnse biefstuk met gebakken rucola tot varkens- haas met gebakken champignons. De mer lot geurt naar rijpe pruimen en heeft een ronde, rijke smaak. Bij mals rood vlees zoals de ribeye gemarineerd in merlot, ossenhaas en biefstuk komt hij helemaal tot z'n recht. De cabernet sauvignon is gemaakt om aan tafel te schenken. Deze voile wijn smaakt naar cassis, cerise, rijpe bramen en specerij- en. Hij is de partner van steaks, allerlei krui- dige rood-vleesgerechten en taco's met een pittige rundvleesvulling. Met de entrecote en chorizosalsa vormt Nortons cabernet sauvignon een perfect duo. De topper van Bodega Norton is de Privada. Hij wordt gemaakt van cabernet sauvignon, merlot en malbec. Het is een dieprode wijn die geurt en smaakt naar rijpe kersen, zwarte bessen, vruchtenconfiture, amandelen en vanille. Deze voile wijn kan heel goed zo, zonder iets erbij, gedronken worden. Aan tafel komt hij het best tot z'n recht bij (gestoofd) rood vlees en pittige boerenkaas 52 AllerHande 3-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 52