heet om kwaliteitswijn te maken, maar doordat de wijngaarden hoog, en dus koel, in de bergen liggen, is het klimaat juist voortreffelijk. De combinatie van warme dagen en koele, droge nachten is de droom van iedere wijnmaker. Doordat de luchtvochtigheid laag ligt, lcomen rot en schimmel nauwelijlcs voor en kan de pot met bestrijdingsmiddelen dicht blijven. Bovendien levert het Andesgebergte meer dan genoeg smelt- water om de wijnstokken op een natuur- lijke manier te bevloeien. RUIMTE VOOR DE RUNDEREN Behalve in de wijnbouw is er ook ruim geinvesteerd in de Argentijnse veehoude- rij. De uitgestrekte grasvlakten, de pam- pa's, en de behoefte aan goed vlees, bracht de immigranten eeuwen geleden al op het idee om runderen vanuit Europa naar Argentinie te verschepen. Vleesrassen van kaliber, zoals de Heresford- en de Angusrunderen, voel- den zich al snel thuis op de groene wei- den. De Argentijnse grond en het kli maat zorgen voor ideaal veevoer. Talloze verse grassoorten, allerlei kruiden en drinkwater uit natuurlijke, voedingsstof- rijke bronnen vormen de dagelijkse maaltijd van de runderen. Samen met de veehouders en de leveranciers heeft Albert Heijn een systeem ontwikkeld dat het welzijn van de Argentijnse runderen waarborgt en de kwaliteit van het rund- vlees bewaakt. Controle en kwaliteits- borging zijn de sleutelwoorden in dit systeem, tot het slachten, vacuum ver- pakken, de export naar de vleescentrales van Albert Heijn en het transport naar de winkels aan toe. Albert Heijn impor- teert ribeye, entrecote, biefstuk en ossen- haas, de beste en daardoor wat duurdere delen van het rund. In het vlees zijn of vetadertjes zichtbaar of er zit een randje vet aan. Dit vet smelt tijdens het bakken en houdt het vlees zacht en mals. De smaak is net als de Argentijnse rode wij- nen: vol en sappig. En dat is precies waarom ze zo goed bij elkaar passen! AllerHande 3-2000 51

Allerhande | 2000 | | pagina 51