h Het Argentijnse vlees is als de rode 1 L a investeerders in Argentinie pas later aan de slag. Toen de tijd daar was, duurde het nog even voordat er goede wijn geproduceerd kon worden. De wijnstok geeft namelijk pas jaren na aanplant druiven die geschikt zijn voor de wijnbe- reiding. Inmiddels is Argentinie zo ver. De hele wereld kan nu kennismaken met de sappige smaak van puur fruit in de voile Argentijnse wijnen. TRAD1TIE EN TECHN1EK Edn van de toonaangevende wijnhuizen is Bodega Norton. Dit wijnhuis in het ongelooflijk groene Mendoza ligt zo'n duizend kilometer ten westen van Buenos Aires. Hier, aan de voet van de indrukwekkende Andes, groeien de drui ven van vader en zoon Langes-Swarovski. De Swarovski's komen uit Oostenrijk en hebben naam gemaakt met fonkelende voorwerpen van kristal. Via vrienden kwam Gemot Langes-Swarovski op een keer in Mendoza terecht. Hij was verrast door het milde klimaat en de kwaliteit van de gewassen en verloor zijn hart aan deze streek met z'n speciale sfeer. Toen hij eenmaal de wijnen van Bodega Norton had geproefd, besefte hij wat zijn missie zou worden: Langes- Swarovsld wilde zelf topwijnen creeren in Mendoza. Hij kocht aandelen in de Norton Bodega en stak geld in de ont- wikkeling van dit toen al goede, traditio- nele wijnhuis. Hij bood Jorge Riccitelli, de beste wijnmaker van Argentinie, een baan aan. Toonaangevende wijnmakers uit heel Europa werden uitgenodigd samen met Gemot Swarovski en Jorge Riccitelli een plan van aanpak te maken. En dat plan begon bij de basis: de wijn- gaard. De mensen van Bodega Norton zijn ervan overtuigd dat het maken van wijn een fluitje van een cent is als de druiven rijp en gezond worden geoogst. Die aandacht voor de dmiven proeft u in de Nortonwijnen die bol staan van het fruitigste sap. GEEN BESTRIJD1NGSMIDDELEN Bodega Norton benut alle mogelijkhe- den die Argentinie biedt om fantastische wijnen te produceren. De zon is intens en maakt veel uren. In theorie is het te 50 AllerHande 3-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 50