TOYOl Mosselgroente Kant-en-panklaar Panklare groenten zijn de uitvinding op groentegebied van de jaren negentig. Nog altijd komt Albert Heijn regelmatig met nieuwe, fantasievolle groentemixen. Kersvers, frisgewassen en van topkwaliteit, dankzij de exclusieve samenwerking met VEZET in Warmenhuizen, waar de groenten volgens de nieuwste technieken worden verwerkt. den zijn we begonnen met kleine ver- pakkingen voor eenpersoonshuishou- dens. Daar blijken we onze klanten een groot plezier mee te doen.' Het samenstellen van het assortiment gebeurt in overleg. leder idee is welkom. Faassen: 'Neem bijvoorbeeld mossel groente. Ik zat in een restaurant mosse- len te eten en opeens dacht ik: speciale mosselgroente, waarom is dat er eigen- lijk niet! Na overleg met Albert Heijn werd er heel snel mosselgroente ontwik- keld. De mensen vinden het prettig om niet meer alle ingredienten apart te hoe- ven te kopen, maar de juiste mix kant- en-klaar in de koelvitrine te vinden.' VEZET werkte vroeger uitsluitend met groenten van Nederlandse bodem, maar de tijden zijn veranderd, en vrijwel alles is nu het hele jaar door te koop. Dat betekent dat VEZET zo ongeveer de sei- Als de deur opengaat komen aller- lei prikkelende, frisse geuren op je af. Hutspot, soepgroente, kruiden. Het kan niet missen, dit is een groenteparadijs. Het begon alle- maal in 1973, toen de Verenigde Zuurkoolbedrijven (VZ, later voluit VEZET) en Albert Heijn besloten hun krachten te bundelen en een nieuw pro duct op de markt te brengen: gesneden groente, ldaar voor de pan. Aanvankelijk ging het om typisch Hollandse groenten als hutspot, andijvie, rode en witte kool, boerenkool en soepgroente. Machines waren er toen nog niet, dus alles werd geschaafd of met de hand gesneden. Ook van gekoeld transport was nog geen sprake, en in de winkels waren nog geen koelschappen voor groente. Maar de fabriek groeide mee met het aantal pro- ducten en machines kwamen mensen- handen te hulp. De simpele zuurkool- fabriek uit 1914 veranderde in een gestroomlijnd bedrijf met ultramoderne voorzieningen. In 1988 werden de ver- pakte slasoorten geintroduceerd, later volgden exotische groentemengsels als Chinese, Italiaanse en nasi/bamimix, en allerlei roerbakmixen. 'Nu praten we over zo'n negentig producten,' vertelt directeur Theo Faassen, 'en 115 verschil- lende verpakkingen. Een paar jaar gele- Tekst: Henriette Klautz.fotografie: Pieter Ouddeken (linksboven), Eddy Posthuma de Boer 26 AllerHande 3-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 26