Actie voor ouderen Aangebrande groente Vaak bereid ik mijn groente op 'roerbakwijze', omdat de groente dan lekker knapperig blijft en de vitamines beter behouden. Het gebeurt me regelma- tig dal de groente, ondanks het constant roeren, licht aanbrandt. Is dit te voorkomen? Mevr. J. te A. Belangrijk bij het roerbaklcen is dat het vet heel heet is. Dat gaat het beste in olie omdat olie sneller een hoge temperatuur bereikt en minder snel verbrandt dan boter. Wanneer een roerbalcgerecht dreigt aan te branden, kunt u het beste een beetje water toevoegen. Extra olie toevoegen heeft namelijk als nadeel dat de olie tijd nodig heeft om op tempera tuur te komen. Ondertussen stopt het bakpro- ces en wordt het gerecht sneller plakkerig en vet. Water lcoelt en verdampt snel waardoor het bakproces nauwelijks wordt onderbroken. Een vraag aan Jos van Huizen, inkoper zuivel: Hoe blijft verse melk vers? De houdbaarheid van melk staat en valt met de bewaartemperatuur. De ideale temperatuur voor melk is rond de vier graden Celcius. Als melk in de koelkast wordt bewaard op maximaal zeven graden Celcius en meteen na gebruik in de koelkast terug gezet wordt, blijft deze zeker goed tot de datum die op het pale is vermeld. Een temperatuurstijging tot tien graden Celcius verkort de houdbaarheid met circa drie dagen. Als de melk een uur buiten de koelkast staat, stijgt de tem peratuur zo'n vijf graden. Behalve een verhoogde temperatuur is ook direct zonlicht op het pak slecht voor de houdbaarheid: de vetten in de melk worden beschadigd waardoor de smaak verandert. Verder is het belang rijk het pak na gebruik te sluiten, zodat minder leans bestaat op het opnemen van geuren in de koelkast. Melk neemt namelijk snel geurtjes aan van sterlc ruikende producten. p klantenservice Op 4 april a.s. begint de ouderenpostzegelactie 2000. Met de opbrengsten van deze actie worden in het hele land vele initiatieven gesteund voor ouderen die minder mogelijkheden hebben om zich in de maatschappij te begeven. Ook bij Albert Heijn kunt u ouderenpostzegels kopen. In diverse winkels zijn vrij- willigers aanwezig die in aparte kraampjes postzegels en wenskaarten aan- bieden. De actie loopt dit jaar tot 27 mei. Mocht er geen kraam in uw winkel zijn, dan kunt u contact opnemen met het Fonds Zomerpostzegels voor meer informatie:tel. (030) 656 77 74. AllerHande 3-2000 129

Allerhande | 2000 | | pagina 129