Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn p klantenservice Koffie en water, gaat dat wel samen? Water drinken schijnt ontzettend belangrijk te zijn, vooral zo zuiver mogelijk zonder smaakjes er in. Dat werkt zuiverend. Maar alsje net een kop koffie hebt gedronken en je neemt daarna een glas water, dan mengt zich dat toch inje maag? Hoe zit dat dan Mevr. G. te U. Het is inderdaad belangrijk om veel vocht binnen te krijgen. Aanbevolen wordt anderhalve tot twee liter per dag. En als het een heel hete dag is, zelfs nog meer. Dit hoeft niet per se water te zijn, hoewel water drinken heel goed is, maar het gaat om de totale hoeveelheid vocht. Het beste is om het water verdeeld over de hele dag te gebruiken. Als u een kop koffie hebt gedronken, kunt u gerast daarna een glas water drinken, dit mag dan ook best water met een smaakje zijn. Koffie en water gaan direct naar de darmen en worden niet in de maag opgeslagen. Vis roerbakken Ik heb AH Visroerbak Chinees ge- kocht. Op de verpakking staat dat je de visstukjes in 3 tot 4 minuten kunt garen. Mijn vraag is of dit niet wat kort is voor rauwe vis. Of zijn de visstukjes soms voorbewerkt? Dhr. B. te U. De stukjes vis in deze roerbak- schotel zijn rauw en niet voorbe werkt. Hoe snel een product gaar is, is afhankelijk van hoe- veel bindweefsel een product bevat. Bindweefsel houdt name- lijk het garingsproces tegen. Vis heeft weinig bindweefsel en is daardoor snel gaar. Bovendien gaat het bij AH Visroerbak om stukjes vis die sneller gaar zijn dan een moot vis. Vlees bevat daarentegen veel meer bind weefsel dan vis en het duurt daardoor veel langer voordat vlees gaar is. We hebben in het assortiment AH Visroerbak vier smaken: Chinees, Frans, Hollands en Mexicaans. Blindbakvulling Bij de Servicelijn komen vaak vragen binnen over wat een blindbakvulling is. Een blind bakvulling is een surrogaatvulling die gebruikt wordt voor het bereiden van een taartbodem, welke later van een vulling wor den voorzien. Voordat u de met deeg beklede bakvorm in de oven zet, bedekt u deze met vetvrij papier, waarop u een laagje gedroog- Zachte kiwi's Vandaag wilde ik kiwi's kopen, maar in alle drie kratten zaten alleen erg zachte kiwi's, die dus niet lang meer verkoopbaar zijn. Worden deze zonder meer weggegooid? Dhr. M. te H. Producten waarvan de houdbaarheids- datum is verlopen of die kwalitatief niet meer verkoopbaar zijn en waar geen vlees in zit, worden verwerkt tot veevoer. Denkt u hierbij aan groente en fruit, zuivelpro- ducten en deegwaren. De zachte kiwi's die u aantrof, zullen dus ook worden ver werkt in veevoer. Vlees en producten met vlees worden daarentegen vernietigd bij een destructiebedrijf. de peulvruchten of pitten strooit. Door het gewicht van deze vulling lean het deeg tij- dens het bakken niet rijzen en de bodem behoudt zijn vorm. Als het deeg gaar is, ver- wijdert u de pitten of bonen en kunt u de taart verder bereiden. De bonen of pitten kunt u eventueel in een blik bewaren om deze nog eens opnieuw te gebruiken voor hetzelfde doel. AllerHande 3-2000127

Allerhande | 2000 | | pagina 127