Weet u al wat u vanavond gaat eten? AllerHande bezoekt de koffiecorner van Albert Heijn-winkel Gelderlandplein in Amsterdam 'Vandaag koop ik alles uit mijn hoofd' 'Een lijstje voor wc-papier en kattenvoer' 'Ik heb thuis rode kool met appel- tjes op het vuur zien staan. Dus ik denk dat we dat vanavond eten. Met een karbonaadje, hoop ik. Meestal hebben we een briefje bij ons, waar- op mijn vrouw alles heeft genoteerd wat ze nodig heeft. Zij pakt de dage- lijkse etenswaren, en ik word op de moeilijke dingen uitgestuurd. Tapijtreiniger bijvoorbeeld. Of een lamp.' 'Ik word op moeilijke dingen uitgestuurd' 'Wij eten vanavond 'pasta a la Catherine'. Dat is pasta met spinazie a la creme en een tartaartje erdoor. Lekker hoor. We moesten van mijn moeder boodschappen doen, en mochten 00k iets lekkers voor onszelf uitzoeken. Hebben we chips geno- men. Cheese-onion.' 'Ook iets lekkers voor onszelf' 'Wilde spinazie. Ik zag het liggen en heb het meteen gekocht. Ik ga dat vanavond lekker roerbakken met een klontje margarine, beetje knof- look en een uitje. En dan met aard- appeltjes en gebakken vis. Ik zou feitelijk andijvie eten, maar ik zag die spinazie en toen dacht ik: 'Dan maar morgen andijvie.' 'Gisteren at ik erwtensoep, en toen kreeg ik vandaag zo'n zin in iets exotisch. Daarom heb ik nu kipfilet gekocht, en dat maalc ik dan klaar met 'n Indiase tandoori-saus uit zo'n potje. Ik roerbak er meestal nog een beetje Chinese kool doorheen, of bleekselde- rij. Meestal ga ik naar de winkel met een boodschappenlijstje, maar vandaag doe ik alles uit mijn hoofd. Ik weet precies wat ik hebben wil.' 'Ik zou feitelijk andijvie eten' 'Vanavond eet ik van die ldeine vlinder- spaghetti met lcalfsgehakt en rode en groene paprika. Italiaanse kruiden heb ik nog in huis. Kijk, dit gele plakkertje is mijn boodschappenlijstje: keulcen- rollen, sla, wortels. Maar die wortels en die sla koop ik toch maar niet, want ik zag mozzarella liggen, en dat leek me ineens veel lekkerder. Klein gesneden met tomaat, weet je wel? Wij eten eigenlijk bijna altijd Italiaans.' 'Ik zag mozzarella liggen' Mary: 'Ik kom net van mijn werk en meestal gaan we dan met z'n tweetjes bood schappen doen. Ik maalc een lijstje voor dingen als wc-papier en kattenvoer. Voor de rest laten we ons inspireren door wat we in de winkel zien.' llonka: 'Vanavond eten we taco's. op de koffie bij albert heijn Tekst: Karin van Munster Fotografie: Michiel van Nieuwkerk J. Struijf (74): Masha (10) en Jet (10): Mevrouw Singh (73): Mevrouw Rodenburg: Mirjam Bres (28): Mary (40) en llonka (19) Vlaar: AllerHande 3-2000109

Allerhande | 2000 | | pagina 109