Toetjes bereid met De Engelsen hebben een uitgesproken voorkeur voor I iefta 11 ige decoraties. Dat vindt u terug in de fleurige cottage gardens, bloem- rijke dessins en het bekende Wedgwood-servies. De traditionele desserts zijn al even 'delightful', zeker als ze worden bereid met ingredienten van nu. Waar de Britse passie voor desserts en gebak vandaan komt weet niemand, maar in ieder geval heeft ze een lange geschiedenis. In middeleeuwse teksten worden al cakes, gezoet fruit en cremes beschreven, en in de 17de eeuw begin- nen Engelse 'puddings' internationale faam te verwerven, vooral door de grote variatie en de weelderige smaak. Desserts en gebak spelen nog altijd een grote rol in vrijwel alle Engelse kook- boeken en talloze Engelse producten dragen er aan bijverschillende soorten (dikke) room, alle mogelijke soorten appels, kersen, pruimen en zomerfruit, boter en verschillende graansoorten. Een 'crumble' bestaat uit een laag fruit, gebakken onder een kruimelige deeg- korst. 'Fool' is een luchtige mousse van vers fruit met room of yoghurt, en de beroemde 'trifle' is een machtig dessert van cake met sherry, fruit, custard en room. Zelfs de Fransen, die toch niet zo uitbundig zijn over de Engelse kook- kunst, noemen custard 'creme anglaise': Engelse room. Met de recepten in deze AllerHande kunt u zelf proeven van de zoete weelde van Britse bodem. British delight Tekst: Rianne Buis Fotografie: Bart Nieuwenhuijs Styling: Melanie Oudemans Kok: Manfred Meeuwig 100 AllerHande 3-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 100