bij de kassa worden geprijsd? AllerHande op bezoek Wat vindt u ervan dat groente en fruit tegenwoordig Anton Hofman-Klaassen (52), huisman: 'Voor nieu- we klanten zal het even wennen zijn. Die zoeken bij de weegschaal natuur- lijk naar de knop voor de bon. Zelf had ik het vrij snel door. De eerste keren woog ik de groente nog wel zelf, en vergeleek dan mijn prijs met die van de caissiere. Het is me wel- eens gebeurd dat de paprika bij de kassa drie cent duurder was. Toen ik daar wat van zei, hebben ze het nagewogen en ik had gelijk. Kreeg ik de paprika voor de laagste prijs. Tegenwoordig verge- lijk ik de prijzen niet meer, dat geeft maar boze gezichten achter je in de rij. Hoewel, dat valt in deze winkel wel mee.' 'Ik vergeet weleens dat het nog niet overal zo is.' 'Hartstikke handig vind ik het. Maar ik vergeet wel eens dat het nog niet overal zo is. Sta ik in een andere winkel bij de kassa, ben ik vergeten m'n groente af te wegen - kan ik weer terug. Nou, dan voel ik me behoorlijk voor paal staan, met zo'n rij achter me.' 'O, is het veranderd? Ik ben twee maan- den naar Aruba geweest en ik doe nu voor het eerst hier weer boodschappen. Het lijkt me wel een vooruitgang. Kun je tenminste nooit meer vergeten om groente of fruit af te wegen.' Peter: 'Jammer dat je niet meer zelf het bonnetje mag plakken. Nu kun je niet meer in het zakje doen dan je had afgewogen. Grapje!' Robin: 'Ik hoef niet zo vaak boodschappen te doen, want ik heb drie grote broers. Verwend? Een beetje.' 'Ik vind het altijd zo gezellig om alles zelf te wegen, dus ik blijf dat gewoon doen.' Kitty Dillema (45): 'Ik moest er wel even aan wennen, maar nu vind ik het makkelijk. Ik vind het wel prettig dat je zelf kunt blijven wegen, want dan weet je tenminste wat je bij de kassa kunt verwachten. Mijn zoontje vindt het wel jammer dat het is veranderd. Die vond juist dat bonnetje plakken altijd zo mooi. Het zal zo wel minder werk voor het personeel zijn.' 'Wel prettig dat je zelf kunt blijven wegen, wa dan weet je tenminste wat je bij de kassa kunt verwachten.' Nu kun je niet meer in het zakje doen j-op de koffie bij albert heijn bij Albert Heijn Vinkhuizen.Groningen Tekst: Karin van Munster Fotografie: Michiel van Nieuwkerk Irene van Schadewijk (19): Araselys Jonis (21) student fiscale economie: Peter en Robin (12): Mevrouw Schriever (89): AllerHande 2-2000 91

Allerhande | 2000 | | pagina 91