'Wat ik mis zijn de sushi-bars grenzeloos lekker Peter Milkovich is afkomstig uit Vancouver, aan de westkust van Canada. Hij is 33 jaar en aanvoerder van het nationale hockeyteam van zijn land dat gekwalificeerd is voor de Olympische Spelen in Sydney. In Nederland speelt hij voor hoofdklasse hockeyclub SCHC Bilthoven. 'Echt specifieke Canadese dingen, zoals in de Verenigde Staten bijvoorbeeld de hamburger en de milkshake ken- nen wij eigenlijk niet. Behalve misschien bacon en Canadees bier. Wat bij ons vooral opvalt is de enorme ver- scheidenheid aan voedsel. Veel Italiaans, en ook Chinees. De Chinese keuken is bij ons misschien wel beter dan in China, omdat de ingredienten, vooral de groenten, verser zijn. Aan de kust, waar ik vandaan kom, wordt ook heel veel Japans gegeten. Je hebt mensen die bijna dagelijks sushi eten. Nouveau Indiaas is ook in opkomst. Dat zijn typisch Indiase gerechten in een westerse presentatie.' 'Ik eet graag vis, mijn grootvader was trouwens zelf visser, en ik eet heel graag Japans. Dus op dit moment zou dat waarschijnlijk een steak van ahi-tonijn zijn, de beste tonijn die je kunt krijgen. In twin- tig seconden snel dichtgeschroeid, geserveerd met wasabi en sojasaus. Maar ik heb niet een favoriet: het kan elke dag weer iets anders zijn, omdat je met je vrienden steeds naar andere restaurants gaat.' 'Er word en wel eens grappen gemaakt over ons gebrek aan een echte eigen eetcultuur, maar dat is gebrek aan begrip. Canada bestaat uit 30 miljoen immigranten die uit elke cultuur ter wereld afkomstig zijn. Van alles: Koreanen, Duitsers, veel Grieken. Daaruit ontstaan ook weer nieuwe dingen. Wij ondergaan ook de invloed van San Francisco, waar geprobeerd wordt al die keukens met elkaar samen te laten gaan. Je hebt natuurlijk ook altijd bepaalde trends. Op dit moment doen de Iraanse restaurants in Vancouver het erg goed.' 'Ik eet drie keer per week op de hockeyclub en daar heb ik voor het eerst stamppot boerenkool gegeten. Zwaar, maar wel lekker. Waar ik niet van houd zijn kroketten. Ik heb liever iets wat van verse ingre dienten afkomstig is. Ik eet graag Indonesisch, alhoewel wij dat bij ons ook hebben. Fazant en eend eet ik hier ook. Wat heel merkwaar- dig is, is dat je overal patates frites bij krijgt. Niet slecht, maar thuis zou je dat nooit gebeuren.' 'Je krijgt in Nederland de groenten meestal alleen maar als bijge- recht. Ze komen niet als hoofdbestanddeel op tafel. Dat vind ik jam mer. Wat ik ook echt mis zijn de sushi-bars waar je net zoveel sushi kunt eten als je opkunt. Je betaalt tien dollar en eet tot je niet meer van je stoel overeind kunt komen.' H Wat komt het eerst in je op wanneer je aan Canadees eten denkt? ■I Wat is je favoriete gerecht? ■I Als je mensen vertelt over Canadees eten, wat vinden ze dan vreemd? ■I Zijn er dingen in Nederland die je erg lekker vindt? Wat hebben ze hier niet wat je in Canada wel hebt? Tekst en fotografie: Philip Mechanicus AllerHande 2-2000 77

Allerhande | 2000 | | pagina 77