Goed voorbereid op wintersport ondheid Snelheid, zon en sportief plezier maken van de wintersport een wervelende belevenis. Een belevenis waar u het meeste plezier aan beleeft als u goed bent voorbereid. Jaarlijks reizen zo'n een miljoen Neder- landers af naar de sneeuw en dat wor- den er steeds meer. Actieve vakanties zijn populair. De wintersport staat garant voor plezier, een zongebruinde teint en lekker bewegen. Tocli moet er niet te lichtzinnig over deze vorxn van beweging worden gedacht. De gemiddel- de wintersporter skiet maar een week per jaar en doet dan een grote aanslag op de been-, buik- en bilspieren. Dit zijn spiergroepen die de rest van het jaar veel minder intensief gebruikt worden. Om blessures tijdens de wintersport te voorkomen is het verstandig mee te ditietrainingslessen aanbieden om de spieren zowel soepeler als krachtiger te maken en de techniek te verbeteren. ZON EN KOU Zo hoog in de bergen wordt u snel bruin. Wei is het uitkijken geblazen: de lucht is ijl, door de hoogte is de straling intenser en de witte sneeuw reflecteert ook nog eens extra straling. U kunt razendsnel verbranden, ongeacht uw huidtype! Gebruilt altijd een sunblock en smeer uw huid om de twee uur opnieuw in. Kies voor een anti-zonne- brandproduct zonder water, maar met doen met skitrainingen voor de vakantie begint. Zoekt u recente informatie over wintersport - In Nederland zijn tal van ski-indoorcentra die con- (gebieden)? Kijk dan eens op www.ski.nl. veel vetstoffen. (Albert Heijn verkoopt in de winter geen zonnebrandproducten.) Draag een zonnebril met sterke UV- werende glazen, want ook uw ogen kunnen branderig gaan aanvoelen door de felle UV-straling. Geef extra aandacht aan oogleden, lip- pen, oren en neus. Bescherm uw lippen bijvoorbeeld met Blistex met zonnefilter of Labello. Draag eventueel een speciaal kapje over uw neus en een band over de oren. Tegen de lcou wapent u zich met specia- le onder- en bovenkleding (thermo- ondergoed) die wind en water tegenhou- den, maar transpiratievocht doorlaten. Zo blijft de huid droog en dus warm. Verzorg uw spieren's avonds met een warm bad of een saunagang. Ook massa ge helpt om afvalstoffen af te voeren en spierpijn te verminderen. Albert Heijn heeft ook smeersels die de pijn af doen nemen (Tantum creme, Midalgan spray). Zo haalt u het meeste uit uw winter- sportvakantie! Tekst: Monique Lindeboom,fotografie: Leo Potma AllerHande 2-2000 65

Allerhande | 2000 | | pagina 65