Kleur naar keus p beauty Tegenwoordig hebben veel mensen een andere haarkleur dan die ze van nature bezitten. Meer dan de helft van de Nederlandse vrouwen en circa zes procent van de mannen gebruikt haarkleurmiddelen. Vooral de langdurige kleuringen winnen sterk aan populariteit. Haarkleurproducten zijn te verdelen in permanente, semi-permanente en tijde- lijke kleuringen. Bij Albert Heijn zijn alleen permanente kleuringen verkrijg- baar. Deze kleurproducten met een langdurig resultaat werken op oxidatie- basis. Waterstofperoxide zorgt ervoor dat de schubjes van het haar zich ope- nen en dat kunstmatige kleurstoffen in de schorslaag van het haar - daar waar het pigment zich bevindt - kunnen bin- nendringen. Blondeerproducten daaren- tegen onttrekken juist pigment. Bij semi-permanente kleuringen gaan de haarschubjes een klein beetje open en houden de kleurpigmenten slechts aan de oppervlakte van het haar vast. Na zes tot twaalf wasbeurten is het kleurresul- taat verdwenen. Dit gaat nog sneller met kleurshampoo. De kleur hecht zich wel, maar dringt niet door in het haar. Geen blijvertje dus, maar wel leuk voor een avondje uit. Verzorging Tenzij er sprake is van een tijdelijke kleur, vraagt gekleurd en geblondeerd haar om extra verzorging. Dit omdat waterstofperoxide en kleurstoffen het haar kunnen uitdrogen. Shampoos en conditioners voor gekleurd haar zitten boordevol verzorgende ingredienten die het haar zacht, soepel en glanzend hou den. Hebt u na enige tijd toch het idee dat uw haar wat dof of futloos wordt, verwen uw gekleurde lokken dan eens met een haarmasker. Deze intensieve verzorging herstelt de haarstructuur en verbetert de conditie van het haar, waar- door het aan lcracht en vitaliteit wint. Kleur kiezen Vindt u het lastig om een goede kleur te kiezen? Dan kunt u zich ook laten leiden door de mode waarin tinten als grijs en ijsblauw overheersen. Een koele blondtint als asblond of een koele rood- tint als mahonie completeert deze look. Draagt u liever aardetinten en warme tin- ten als beige, groen en bruin, dan flatte- ren warme kleuren als honingblond of koperrood u ongetwijfeld. Niet alleen vrouwen, maar ook mannen overigens. Want ook steeds meer mannen camoufle- ren hun grijze haren of ffissen de eigen haarkleur op met een kleuraccent. Tekst: Petey de Quay, fotografie: Leo Potma

Allerhande | 2000 | | pagina 63