1 Warre's ports Conqueror-ports van Warre's port Engeland. Maar: 'Here is home', zeggen zowel Paul als Johnny. 'We hebben een Brits paspoort, maar Portugal is de plaats waar we wonen, werken en ons thuis voelen.' De Warre- en de Symingtonfamilie hebben sinds jaar en dag een sterke band met Portugal en de Portugezen. Zo vocht Sir William Warre, in 1784 geboren in Oporto, onder leiding van de hertog van Wellington voor de Portugese onafhankelijkheid. De Warres en Symingtons willen het land waarvan zij de vruchten plukken, beschermen en verzorgen. Uiteraard om goede port te kunnen produceren, maar ook voor het behoud van Portugal en hun geliefde Douro-vallei, en voor de toekomst van hun kinderen. 'Niemand van de familie hoeft in ons bedrijf te komen werken, maar stilletjes hoop ik erop dat een van mijn kinderen te zijner tijd interesse toont,' vertelt Johnny. Zelf werkte hij in de farmaceuti- sche industrie, voordat hij gevraagd werd het management te komen verster- ken. 'Het feit dat je met en voor je fami lie werkt, voegt veel toe aan de dagelijk- se inspanningen. We zijn voortdurend bezig het product te verbeteren. We re- noveren de wijngaarden, we experimen- teren met druivenrassen, we ontwikke- len nieuwe apparatuur: allemaal inspan ningen gericht op de verhoging van de kwahteit van onze ports. De kans is groot dat niet wij maar de volgende generatie het resultaat van veel investe- ringen zal zien.' Terrasvormige wijngaarden De druiven waarvan port wordt gemaakt, groeien in de Douro-vallei. Hier en daar worden de terrasvormige wijngaarden onderbroken door ruig berglandschap, gigantische rotsblokken en bescheiden sinaasappel- en olijfboom- gaarden. Sommige wijngaarden zijn familiebezit, andere zijn van wijnboeren die hun druiven aan de familie verko- pen. De wijngaarden liggen in het hart van de Alto Douro, het gebied met de beste omstandigheden voor wijnbouw. Op verschillende plaatsen zijn quintals, wijnbedrijven, gevestigd. Daar maakt men de wijn waaruit later, in Vila Nova da Gaia, de port wordt samengesteld. Kennis over de bodem, het (micro)kli- maat, veranderingen in de omgeving of een plaatselijke hagelbui is altijd in huis. De familie kent het gebied en zijn mogelijkheden door en door. Warre's Heritage Ruby Een friszoete, zachte port met de smaak van rijpe bessen en kersen. Prijs:/14,45 Warre's King's Tawny Een bruinrode port met aroma's van gedroogde pruimen en rinse appelstroop. Prijs:/14,45 Warrior Finest Reserve De Warrior is een van Warre's paradepaardjes. Op de 1999 International Wine Challenge won deze krachtige, romige ruby voor de derde keer een gouden medaille. De Warrior heeft de voile smaak van zongerijpte, sappige kersen gecombineerd met het bitterzoete van pure chocolade. Prijs:/19,49 Warre's Sir William Ten Year Old Tawny Een velonrszachte port die bij elke slok net even anders smaakt. Krenten, rozijnen, noten, karamel, vanille en specerijen komen erin voor. Prijs:/29,95 Wijncategorie 10 De Symingtons maken naast Warre's ports ook Conqueror, de huisport van Albert Heijn. Alleen de witte port van Conqueror en de Tawny Port komen van een ander wijnhuis. Conqueror Red Port Een pittige port met de geur van cassis en cerise en een kruidige, 'spicy'smaak. Prijs: 10,99 Conqueror 10 Years Old Port Een warme, bruinrode port die jarenlang op houten vaten heeft gerijpt, met een iicht gerookte smaak en aroma's van geroosterde noten en Haagse hopjes. Prijs: 22,99 Conqueror Vintage Character Naast het rijpe donkerrode fruit heeft deze port ook aroma's van zoete, pittige specerijen, Een frisse, rijpe, voile port. Prijs:/14,99 Conqueror Late Bottled Vintage Port 1992 Een port met een prachtige, geconcentreerde,kersenrode kleur. In de geur herkent u rijpe, donkerrode vruchten. Dit 'jammi- ge' fruit komt u naast chocola ook in de smaak tegen. Prijs:/17,99 Conqueror Colheita 1988 Port Dat deze port in houten vaten heeft gerijpt, ruikt en proeft u aan de zoete vanillearoma's. Ook gedroogd fruit, vooral rozijnen en noten komt u in deze rijke port tegen. Prijs:/24,99 Wijncategorie 10 AllerHande 2-2000 45

Allerhande | 2000 | | pagina 45