Paste. HI Verse wortelsoep met koriander, versgeperst sap, verse gevulde cannelloni en echte Italiaanse pastasaus. Het zeer gevarieerde assortiment van AH Huistraiteur heeft 'vers' als overkoepelend thema. Een gesprek met 'versman' Paul Havinga van Albert Heijn. Hoe houdt u het vers? Hoe vers is vers i n de keuk 'Heel vers is AH Huis traiteur,' zegt Paul Havinga, woordvoer- der van het team dat verantwoordelijk is voor de Huistraiteur- producten. 'Net zo vers als wanneer je het thuis maakt. En dat proef je ook, zo'n tomatensoep met basi- licum bijvoorbeeld is in alle opzichten te vergelijken met een goede, huisgemaak- te soep. Van verse tomaten en andere verse groenten. Er is niets aan toege- voegd, niets aan onttrokken. Conserveermiddelen zitten er niet in en het wordt ook niet gepasteuriseerd om de houdbaarheid te verlengen. De eisen die je aan een zelfgemaakt gerecht stelt, mag je aan al onze producten stellen. De naam 'Huistraiteur' is niet voor niets gekozen; het is traiteurskwaliteit.' OVERHEERLIJK GEMAK Natuurlijk is gemak een belangrijk uit- gangspunt bij het ontwikkelen van de Huistraiteur-producten. Havinga: 'Neem bijvoorbeeld de gevulde pastasoorten, zoals de ravioli rossi of de tortellini met ricotta en spinazie. Iedereen die zelf ooit verse pasta maakt weet hoe tijdrovend dat is. Kies je voor een van de verse pas- ta's dan bespaar je jezelf heel wat tijd en moeite. Maar gemak is niet wat onze producten in eerste instantie onder- scheidt. Er zijn genoeg kant-en-klare pro ducten met een korte bereidingstijd. lets mag alleen een Huistraiteursproduct worden als het vers is, van topkwaliteit en het een culinaire meerwaarde heeft die voor de meeste mensen heel belang rijk is.' Dat illustreert hij aan de hand van de zeeverse sushi, de prachtige Japanse rijstrolletjes met zeewier, vis en schaaldieren. "Het is verfijnd, zeer popu- lair en best 'n heel werk om zelf thuis te maken. Redenen te over om dat een typisch Huistraiteursgerecht te mogen noemen.' Voor een nieuw product uitein- delijk in de winkel ligt, is daar heel wat aan vooraf gegaan. Het Huistraiteur-team volgt foodtrends op de voet en werkt de 'I m n a i t t (i i V ERSE Voor alle producten van AH Huis traiteur geldt: u ziet wat u koopt. De verpakking is simpel en door- zichtig, met een etiket in de vorm van een zwarte lei beschreven met krijtletters. De houdbaarheids- datum op de verpakking geeft precies aan tot welke datum u het product kunt gebruiken en de kwaliteit kan worden gegaran- deerd. De kwaliteit blijft optimaal als u het product zo snel mogelijk na aankoop in de koelkast legt. lekkerste ideeen uit. Alle receptuur wordt ontwikkeld door een meesterkok, die het gerecht zo-lekker-als-maar-kan klaarmaakt. Als alles uitgebreid is geproefd, getest en goedgekeurd, is de beurt aan de leverancier, die het gerecht maakt zoals het uiteindelijk in de winkel zal komen. Concessies worden daarbij niet gedaan, ook niet als de houdbaar heid zeer beperkt is. 'Versgeperst sap is een mooi voorbeeld,' aldus Paul Havinga. 'Omdat het puur natuur is moet je het zo vers mogelijk drinken.' Authentieke RECEPTUUR Het Huistraiteur-assortiment omvat pro ducten voor elk moment van de dag. De soepen, sauzen, hartige taarten, salades, pasta, pastasauzen, dressings, dipsauzen (waaronder guacamole), pesto, pizza's en complete maaltijden met verse groente bieden volop variatie voor de warme maaltijd of lunch. De verse sappen, de sandwiches en de verse fruitsalades zijn ideaal voor ontbijt of lunch. Ook aan de lelckere trek tussendoor is gedacht met bladerdeeghapjes, mini-quiches, zalm- hapjes en bijvoorbeeld gevulde wraps en broodjes met ham-kaasvulling of Suri- naamse kipvulling die u snel in de oven of magnetron verwarmt. 'In alles proef je de hand van de meesterkok.' Havinga zegt het zeer beslist. 'Zo zijn de pasta sauzen ontwikkeld door een Italiaanse chefkok, naar authentieke regionale recepten.' 'Vers' betekent ook meegaan met de seizoenen en inspringen op het aanbod rond de feestdagen en het wild- seizoen. Vandaar dat het aanbod binnen het assortiment steeds wordt aangepast. Knolselderijpuree, verse cranberrysaus en speciale gerechten met wild zijn enkele van de wintertoppers. 's Zomers zijn er koude soepen, zoals de fameuze Spaanse gazpacho en er wordt zoveel mogelijk gewerkt met fruit van het sei- zoen. 24 AllerHande 2-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 24