Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn Perla spaaractie I klantenservice Verkleuring pannen Vorige maand heb ik via de AH Bonuspunten enkele pannen van Sigg aangeschaft. Nu heb ik in een van de pannen een blauwachtige aanslag. Hoe komt dit en wat kan ik hier het beste aan doen? Mevr. S. te C. Een blauwe verkleuring kan komen door inwerking van zuren van diverse soorten groente. Vaak kookt bij een volgend gebruik de aanslag vanzelf weer weg maar u kunt ook de pan uitkoken met een mengsel van water en een scheutje natuurazijn. Verkoopt Albert Heijn biologisch vlees? In tien winkels wordt een proef gehouden met biologi- sche kip, biologisch run- dergehakt en biologische karbonades. De verkrijg- baarheid is nog beperkt, omdat er moeilijk aan biologisch vlees te komen is. Kunnen de Hollandse maaltijden ook worden ingevroren? Ja, de koel- verse Hollandse maaltij den van Albert Heijn, zoals AH Boerenkool, kunnen maximaal drie weken worden ingevro ren. Wat is het verschil tussen vers sap uit de koeling en biologisch sinaasappelsap? Het sap van AH Biologisch is lan- ger houdbaar doordat het is gepasteuriseerd. Het sap is geperst uit sinaasappels die zonder gebruik van bestrijdings- middelen zijn geteeld. Hebt u ze al zien staan in de winkel, die mooie mok- ken en koffiekopjes in donkerbruin, lever, roomwit, blauw, geel en off white? Met de Perla-punten van de Perla-verpakking kunt u ze met korting kopen.Voor veertig punten en een bijbetaling van f 4,95 hebt u ai een beker (normaal f 7,95), met een bijbetaling van f 5-95 (normaal 8,95), een espressokop en schotel en voor 6,95 bijbetaling een koffiekop en schotel (nor maal 9,95). Op elk pak Perla-koffie zitten, afhankelijk van de soort, vijf,tien,twintig of veertig waardepun- ten. De spaarkaart voor de actie is verkrijgbaar in uw Albert Heijn-winkel. Wat betekent 10,5 procent droge stof in de AH Passato di Pomodori? Op de verpakking van de Passato di Pomodori staat 10r5 procent droge stof. Wat houdt dit in? Mevr. D. te H. De droge stof heeft te maken met de mate van gecon- centreerdheid van het product. Hoe hoger de concen- tratie, hoe hoger het droge stofgehalte. Passato di Pomodori bestaat uit gekookte, gepureerde en gezeef- de tomaten. Het grootste deel is dus sap met 10,5 pro- cent droge stof, terwijl voor bijvoorbeeld tomatenpu- ree, de tomaten zolang worden gekookt tot al het vocht is verdampt en er een geconcentreerde puree overblijft met een hoog gehalte aan droge stof. Koosjer Zijn de vegetarische Tivall producten koosjer? Dhr. C. te A Alle Tivall vleesvervangers zijn koosjer. Deze vegetari- sche producten komen uit Israel en de samenstelling en bereiding gebeuren geheel volgens de joodse spijs- wetten en staan vermeld op de lijst van het rabbinaat. De AH vegetarische vleeswaren daarentegen zijn niet koosjer. De grondstoffen van deze producten zijn ook van Tivall en uit Israel afkomstig maar de verdere bereiding vindt in Nederland plaats, waarbij de jood se spijswetten niet worden gehanteerd. Vraag AAN Hans Vet, inkoper GROENTE EN FRUIT Hoe laat ik een mango snel rijpen? 'Een mango rijpt het beste bij een tempera- tuur van 20-25°C. Hij rijpt nog sneller als u hem een papieren zak bewaart.' Een rijpe mango verspreidt een zoetige geur en het vruchtvlees geeft mee bij lichte druk van de vingers.' AllerHande 2-2000103

Allerhande | 2000 | | pagina 103