Vragen aan en antwoorden van Albert Heijn Een vraag aan Jacqueline Snoeker, Wijnkorting voor Bonus kaarthouders AllerHande 2 I Zwilling steakmessen Volgende maand: igt vanaf 14 februari in de winkel klantenservice Er komen vaak vragen binnen van mensen die willen weten of ze hun Bonus punten kunnen inwisselen voor spaar- zegels of geld. Dat is niet mogelijk. Uw Bonus punten kunt u uitsluitend gebruiken voor kortingen op bepaalde artikelen, zoals die uit de lang- lopende spaaracties voor bestek, pannen en keukengerei en de maandelijkse eenmalige acties. Zie ook de Bonus Voordeelpagina's (blad- zijde 52 en 53). INKOPER WIJN Wat betekent 'cepage'? Op wijnetiketten zie je we! staan het woord cepage, bijvoorbeeld cepage cabernet sauvignon. Kan ik hieraan zien waar de wijn vandaan komt? Mevr. v. W. te B. Jacqueline Snoeker: 'Cepage is het Franse woord voor druivensoort. Een cepagewijn is dus een wijn die van een druivensoort is gemaakt, ofwel een heel hoog percentage van die druif bevat. Steeds vaker worden wijnen onder de naam van de druif op de markt gebracht. Voor traditionele wijngebieden is dat nieuw. Daar worden de wijnen meestal naar de naam van herkomst genoemd en niet naar de gebruikte druivensoort. Denkt u maar aan een bordeaux of een beaujolais uit Frankrijk, rioja uit Spanje en chianti uit Italie. In nieuwe wijnlanden, zoals Australie, Amerika en Zuid-Afrika geeft de druif de naam aan de wijn, zoals chardonnay, cabernet sauvignon en pinot noir.' Koude quiches Op de verpakking van de AH Quiches staat dat ze ook koud gegeten kunnen worden. Zijn ze kant-en- klaar voor gebnnk of moeten ze nog afgebakken worden? Dhr. B. te W. Nee, dat is niet nodig. De AH Quiches zijn lcant-en-klaar. Wanneer u een quiche koud wilt eten is het wel aan te bevelen om deze 20 minuten voor het opdie- nen uit de koelkast te halen, om hem wat op temperatuur te laten komen. In Engeland wordt quiche voomame- lijk koud gegeten. In kleine partjes gesneden zijn ze ideaal als warm of koud borrelhapje. Als u bij Albert Heijn twaalf dezelfde flessen wijn of aanverwante dranken koopt, krijgt u een fles gratis. Zo was het en zo blijft het, zij het dat vanaf 24 janu- ari deze korting alleen nog van toepassing is voor Bonus kaarthouders. Als de wijn in de aanbieding is, wordt over de te betaien flessen de aanbiedingsprijs gerekend. Daarnaast kunt u blijven profiteren van acties als drie halen, twee betaien. De wijnkorting geidt voor de wijnen, alcoholvrije wijnen, vruchten- en zoete wijnen, sherry's, advocaat, port, vermouth, likorette, advocaat en andere aperitieven. Nog tot 22 april kunt u sparen voor steakmessen van Zwilling. Op het vlees dat u bij Albert Heijn koopt zitten tot die tijd mespuntjes, waarmee u kunt sparen voor korting op schitterende Zwilling steakmessen en een steakmessenblok. De prijs van een steakmes is 29,95,met een v0"e spaarkaart (tien mespuntjes) betaalt u f 19,95. Hetzelfde geldt voor het steakmes senblok. Wist u dat u AH Magere Rookworst uitstekend warm kunt maken in de magne tron? Prik gaatjes in de binnenverpakking en doe de worst een minuut in de mag netron op vol ver- mogen (700 Watt). Draai de worst vervolgens om en zet de magnetron nog een minuut aan. AllerHande 1-2000 85

Allerhande | 2000 | | pagina 85