De maatschappelijke keuzes van een kruidenier w- 4 Wederzijds vertrouwen is de sleutel voor bijzondere initiatieven Een deel van de producten van Albert Heijn komt uit relatief arme landen als Egypte, Spanje, Guatemala en Zimbabwe. Bij het selecteren van leveranciers ter plaatse spelen niet alleen prijs en kwaliteit, maar ook de arbeidsomstandigheden een rol. Een gesprek over maatschappelijke verantwoordelijkheid inclusief vier voorbeelden uit de praktijk. Sperziebonen uit Egypte V - ,/±- - r Mi",. '"v*° Van novembertot april worden er in Nederland geen sperzie bonen verbouwd. Daarom wijkt Albert Heijn in die maanden uit naar Egypte, waar de klimatolo- gische omstandigheden dan optimaal zijn voor deteelt van sperziebonen. Tien jaar geleden trok een groep deskundigen uit Nederland naar Egypte om samen met een aantal boeren een uniek project op te zetten. Vanaf een stuktamelijk onvruchtbare grand in de woes- tijn werden kanalen naarde Nijl gegraven om voor het noodza- kelijke water te zorgen. Er werd een teeltprogramma opgezet en een aantal Egyptenaren liet zich bijscholen in de kunst van het sperziebonen telen, want de sperzieboon is geen groente die in Egypte veel gegeten wordt. Inmiddels ligt in die Egyptische woestijn een groot stuk vruchtbare aarde waar sperziebonen worden geteeld van een zeer hoge kwaliteit. Het proces werkt zo goed dat behalve sperziebonen inmid dels ook bosuitjes in Egypte geteeld worden. <(pr- - .I//X, '1^ 66 AllerHande 1-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 66