Vogels GROTE schoonmaak voeren in de winter Warme wensen voor ledere f 50.000,- voor de Vogelbescherming Maagdelijk wit is de kleur om het nieuwe millenni um mee te beginnen. Echte blikvangers zijn boelcetten van louter witte bloemen. Zelcer als u ze combineert is het effect spectaculair. Sir Albert's Garden heeft onder meer witte lelies en amaryllis en witte tulpen en rozen. Die prachtige naturel trend vindt u terug bij de plantendeco- raties. Witte manden, melkglazen potten met planten in tere tinten, zoals aspergeplanten, amaryllusbollen en de botanische kalanchoe zijn 'the look' voor 2000! Jneef fotg-sc.-. Valentijnsdag (14 februari) is het moment om uw warme gevoelens voor iemand te tonen. Bij Albert Heijn vindt u een groot assortiment Valentijnskaarten om geliefden en vrienden mee te verrassen, en er zijn 00k Valentijnsboeketten. m Immmm Voor vogels valt het niet mee om in de winter hun kostje bij elkaar te scharrelen. Met voer doet u ze dus een groot plezier, en wie weet is een fluitconcert uw beloning. Voor het derde jaar legt Albert Heijn 20 cent bij op elk verkocht pakje win- tervoer voor vogels. Al twee keer kon aan de Vogelbescherming een cheque van f 50.000,- worden overhandigd. De actie geldt voor het hele winter- voer-assortiment van Fit Ami, met producten als mezenbollen, strooivoer en pindanetjes. Wat u kunt doen om de vogels te helpen, is te lezen in de gratis brochure 'Meer vogels in de tuin' van de Vogelbescherming Nederland. Stuur een gefrankeerde briefkaart naar: Vogelbescherming Nederland, Postbus 925, 3700 AX Zeist, en u krijgt de brochure thuisge- stuurd. Tekst: Rianne Buis Fotografie: Carlfried Verwaayen lllustratie: Jean Cameron end ptips voor thuis in groen Krijgt u een (lijm)tube niet open? Houd de hats even in heet water, dan gaat het een stuk makkelijker. Valentijns AllerHande 1-2000 59 Ook zonder sop kunt u tegenwoordig prima schoonmaken. De microvezeldoek Spontex Total Clean neemt vuil maar ook vet en olie op zonder dat u daarbij schoonmaakmiddel nodig hebt, water is al genoeg! Hebben de decemberfeesten hun sporen in huis achtergela- ten? Vlekken in textiel kunt u te lijf gaan met speciale wasmiddelen of vlekkenstiften (Sorbo). Was overgordijnen alleen in de wasmachine als u zeker weet dat de stof niet of nauwelijks krimpt, anders is een che mische reinigingsbeurt beter. Vitrage kan wel in de wasmachine, op het programma voor fijne was. Het veiligst is om de vitrage opgevouwen in een kussensloop te wassen.

Allerhande | 2000 | | pagina 59