Afslanken na de feestdagen Door voeding, afslankmiddelen en beweging I gezondheid overvloedige spijzen en dranken zijn achter de rug. Geef uw lichaam na alle overvloed even rust en kom terug op uw oude gewicht met deze tips voor voeding en beweging. De feestdagen en de bijzondere millenniumviering met alle Het eerste voomemen om het gewicht weer op peil te krijgen, is heel eenvou- dig. Laat voorlopig alle extra suikers uit snoep, koek en frisdranken staan. Neem voor de 'suikertrek' wat vaker een stuk fruit. Zo krijgt u ook nog extra vitami- nes en mineralen binnen. Koop daar- naast bijvoorbeeld suikervrije frisdrank en zuivelproducten. Als u geen extra sui kers inneemt, krijgt u niet alleen min der calorieen binnen, ook zult u merken dat het lichaam na verloop van tijd meer energie krijgt. Uw bloedsuiker- spiegel blijft namelijk gelijkmatiger. Kuren EN CAPSULES Mini-afslankkuren werken als uitsteken- de stimulans in de eerste weken van uw afslankprogramma. Het zijn complete maaltijdvervangers op basis van heel weinig calorieen, maar wel voorzien van alle belangrijke voedingsstoffen, zodat u geen tekorten krijgt. Deze kuren bevat- ten zowel dranken (shakes) als extra tus- sendoortjes. Door de uitgekiende samen- stelling wordt vermeden dat u honger krijgt. Bij Albert Heijn zijn maaltijdver vangers verkrijgbaar van Profiel en Weight Care. Nieuw zijn de capsules met appelazijnpoeder van Riemini. De capsules, die u inneemt naast de gewone maaltijd, zouden ervoor zorgen dat het vet uit de voeding niet in het lichaam wordt opgenomen maar via de darmen wordt uitgescheiden. Ook worden ze geacht de afbraak van reeds aanwezig vet in de vetcellen te stimuleren. Maar BITTEK LEMON dat betekent natuurlijk niet dat u vervol- gens alles kunt eten. Het afrallen wordt dan wel een heel langdurige bezigheid... De capsules zijn te koop in Albert Heijn- winkels met een geneesmiddelencounter. Kom in beweging! De voeding is aangepast, nu de bewe ging nog! Minder eten en meer bewegen betekent dat u extra calorieen ver- brandt. Uw lichaam wordt er mooier van en de hart- en bloedvaten varen er wel bij! Tijdens het sporten, of dat nou wandelen, fietsen of tennissen is, denkt u even niet meer aan de dagelijkse beslommeringen. U gaat zich ook fitter voelen, waardoor u meer aankunt. Neem de fiets naar het werk en voor de boodschappen en ga vaker met de trap in plaats van met de lift. Ga lekker wandelen langs het strand of in het bos. Zoek een sportschool bij u in de buurt voor een extra uurtje sport per week. Sportscholen bieden steeds leukere programma's aan, waaronder mind body lessen: combinaties van bewegen en ontspannen voor extra uithoudingsvermogen, soepele spieren en een uitgeruste geest. Tekst: Monique Lindeboom Fotografie: Carlfried Verwaayen AllerHande 1-2000 55

Allerhande | 2000 | | pagina 55