Wat zegt HET ETIKET over een wijn? AllerHande neemt elke maand een fles wijn onder de loep. De man achter de wijn i achter het etiket 'n Ambitieuze wijn De wijn komt van het wijnhuis Chateau Tapie. Chateau Tapie is gevestigd in Notre-Dame du Quatourze dat tot de gemeente Narbonne behoort, in het noordoosten van de Corbieres. Op het etiket mag de aanduiding 'appellation Coteaux du Languedoc controlee' worden ver- meld omdat de druiven waarvan de wijn is gemaakt, groeien op de gunstig gelegen hel- lingen, de coteaux, in de Languedoc. Wijn van druiven van de uitgestrelcte vlalcten mag geen Coteaux du Languedoc heten. Met Quatourze geeft de pro- ducent heel precies aan waar zijn wijngaarden liggen. Eigenaar van Chateau Tapie is Georges Ortola. Als vigneron heeft hij zijn eigen wijngaarden en verbouwt hij z'n eigen druiven. Met eleveur wordt aangegeven dat hij ook zelf z'n wijn maalct en in zijn eigen kelder 'opvoedt'. M/S £/V BOU 1997: Voor het zuiden een goed jaar waarin voile wijnen met veel fruitig sap zijn gemaakt. Les Vignerons de la Mediterranee is een groep van ambitieuze producenten. Ze brengen wijnen op de marlct die kenmerkend zijn voor de streek van herkomst. Hoewel hun wij nen elk een eigen karakter verto- nen, hebben de producenten met elkaar gekozen voor eenzelf- de manier van presenteren onder de naam Promesse. Chateau Tapie is een van de Promesse-wijnen. De wijn wordt niet bij het wijnhuis zelf gebotteld, maar in een nabijgelegen bottelingsbedrij f. De Mediterrannee Quatourze heeft een wilde, ruige natuur. De klei- en kalkhouden- de grond is rossig van kleur en bevat veel grote stenen. Overdag verwarmt de zon de stenen en als het's avonds afkoelt, wordt die warmte weer afgegeven aan de druiven. Het fruit krijgt zo alle kans zich optimaal te ontwikkelen. Rondom de wijngaarden groeit geurig struikgewas waarvan het kruidige aroma terugkomt in de wijn. Chateau Tapie wordt gemaakt van verschillende, typisch Zuid-Franse TAPIE druivenrassen als grenache, mourvedre, syrah, cinsault en carignan. Aroma's van zoete prui- men en sappige, diep donkerrode bosvruch- ten zijn in de geur en smaak te herkennen. Chateau Tapie is een ronde, voile, soepele wijn die u zo, zonder iets erbij kunt drinken, maar ook heel goed aan tafel kunt schen- ken. Probeer'm eens bij een stoofschotel van rundviees, een cassoulet of een stuk pittige Zaanlander. wijncategorie 9 Serveertemperatuur: 16 a 17 °C. Prijsif 7,99. Tekst: Magda van der Rijst 'Derriere chaque bouteille, il y a un homme...' Dat staat op het achteretiket van Chateau Tapie en andere Promesse-wijnen. Wijnmaker Georges Ortola ver- telt iets over zijn product, zijn wijngaarden en de vinificatie. Op deze manier willen Les Vignerons de la Mediterranee hun wijnen een gezicht geven en u laten kennismaken met hun persoonlijke wijnopvattingen en de kenmerken van hun streek. AllerHande 1-2000 43

Allerhande | 2000 | | pagina 43