Sne en aar breakfast SLAG Ontbijtje a, Een witte boterham Met de Franse 01 -Q _Q 3 "O Continental Hetfo Zelfs de meest gehaaste ontbijter hoeft niet met een lege maag de deur uit. Er zijn verschillende verantwoor- de ontbijtdrankjes, die net zoveel energie leveren als een boterham met kaas. Goedemorgen! drinkontbijt bij- voorbeeld is een frisse zuiveldrank met vruchtensap. Hero Fruitontbijt levert vezels en vitamines, en Wake Up! is een energierijke poedermix om door melk te roeren. FruitOntbijt Wist u dat men in sommige mediterrane landen (Spanje en Griekenland) tweemaal ontbijt? Eenmaal's morgens vroeg, voor de tweede keer halver- wege de ochtend: een goede oppepper voor vroege vogels. Ideaal als meeneem-ontbijt zijn bakjes vruchtenyoghurt, Switch repen (Liga) en verse vruchtensalade (AH Huistraiteur). I hapsnap mandarifn, Ontbijtci jfers Gezellig lang ontbijten hoort bij het vrije weekend-gevoel. Gemiddeld worden er zeventien minuten uitgetrokken voor het ontbijt, maar in het weekend kan dat flink oplopen. Acht van de tien Nederlanders slaan regelmatig het ontbijt over, en zo'n 13 procent ontbijt zelfs helemaal niet. Letterlijk:'continentaal ontbijt' - als tegenhanger van het zware Engelse ont bijt met z'n scrambled eggs, spek en worst. Vrijwe! alle grotere hotels serveren een continental breakfast, bestaande uit koffie of thee, brood, broodjes en/of roggebrood en crackers, boter en jam. Plakjes ham en kaas, een gekookt eitje en een glas sinaasappelsap horen er 00k bij. f COMPUCT fOGMWtr V»" TBI#X Kinderontbijt? Helemaal niet. Voor heel wat volwasse- nen is hagelslag een ontbijtfavo- riet. En zeker met de nieuwe 'volwassen' hagelslag-smaken is dat niets om je voor te generen. Naast melkchocolade is er bijvoor- beeld witte, (extra) pure en hagelslag met butter-scotch- of mokka-smaak. In het Engelse lifestyie-tijdschrift 'Wallpaper' werd hagelslag onlangs als trendy product gepresenteerd. Gezien de internationale belangstelling voor dit blad kon er wel eens een echte hagelslag-rage toeslaan. Een kiassiek Frans ontbijt is van 'n een- voudige luxe die nooit verveelt. Begin de dag met een tasse geurige, versgezette koffie, knapperig warm stokbrood, room- boter en fruitige jam of marmelade. Croissants of brioches mogen er 00k bij. Tekst: Scriptum Fotografie: Carlfried Verwaayen AllerHande 1-2000 33

Allerhande | 2000 | | pagina 33