'Kwaliteit is meer dan smaak en geur. Kwaliteit heeft ook alles Lamsrack is een van de exquise Greenfields vlees, zoals deze peppersteak, komt te maken met de manier waarop dat vlees geproduceerd is.' We voelen ons verantwoordelijk voor de kwaliteit van onze producten, en omdat we zo groot zijn kunnen we die kwaliteit ook bereiken, in samenwerking met onze leveranciers. Kwaliteit als het gaat om leefom- standigheden, voer, medicijngebruik. Er zijn voor Albert Heijn voortdurend vier experts op pad, de hele wereld over, om te controleren of die kwaliteit wordt waargemaakt. Ook in Nederland. Wij hebben onze eigen eisen geformuleerd voor de varkenshouderij en wij gaan daar heel ver in. Noem het idealistisch, maar we streven naar meer. Namelijk dat alleen al het gegeven dat het vlees bij Albert Heijn te koop is, een waterdichte garantie vormt voor een betrouwbare herkomst van dier en voer.' vers zou zijn bestaat gelukkig nauwelijks meer. Mensen zien gewoon dat het vers is. Maar kwaliteit is meer dan smaak en geur. Het heeft ook alles te maken met de manier waarop dat vlees geproduceerd is. Ik durf gerust te zeggen dat Albert Heijn een voorloper is met z'n beleid inzake diervriendelijk geproduceerd vlees. Kijk naar de biefstuk van Argentijnse ossen. Topkwaliteit. Die dieren lopen daar vrij over de pam- pa's (grasvlaktes, red.). We hebben Ierse Greenfields biefstuk, letterlijk van de grazige weiden, scharrelkip- pen uit Bresse, kalfsvlees van kalveren die in groepen gehuisvest zijn, noem maar op. Vernieuwend zijn ook de biologische kip en de Kronfagel-ldp, de Zweedse kip die gegarandeerd salmonella-vrij is. typisch albert heijn AllerHande 1-2000 27

Allerhande | 2000 | | pagina 27