ingen in op ide samenleving Met een vleesafdeling in al zijn winkels speelt Albert Heijn een dominante rol als slager in Nederland. Een rol die uiterst serieus genomen wordt. Daarvan getui- gen de nieuwe vleesproducten die steeds worden ge'in- troduceerd en de toenemende eisen die worden gesteld aan de kwaliteit en herkomst van het vlees. Sander van der Laan: 'Naast de vertrouwde karbonade en de sla- vink introduceren we steeds nieuwe producten. We springen in op duidelijke tendensen in de samenle ving. We worden in Nederland steeds nieuwsgieriger, kieskeuriger en avontuurlijker en dat uit zich ook in de manier waarop we eten. Daarom voert Albert Heijn een intemationaal en veelzijdig vleesaanbod. Van kipfi- let in cajunmarinade tot Japanse biefreepjes, en van biologische kip tot een mooie Argentijnse steak. Bovendien wisselt het aanbod regelmatig en zijn we steeds op zoek naar interessante, relatief onbekende producten. We willen mensen inspireren en op ideeen brengen.' AH Culinair Een van de laatste ontwikkelingen is de introductie van AH Culinair vlees, of, zoals het etiket vermeldt: 'vlees, wild, kip, of gevogelte op z'n best'. John Valster, vleesinkoper bij Albert Heijn: 'Het gaat om nieuwe pro ducten die de naam 'culinair' met vlag en wimpel mogen dragen. Verfijnde, verrassende producten waar- voor de beste ingredienten zijn gebruikt en die door een meesterkok zijn ontwikkeld en voorbereid. Neem bijvoorbeeld de gevulde scharrelkipfilet Emmentaler, dat is malse kipfilet gevuld met Emmentaler-kaas, of de kalfsrouleau met Gandaham: een kalfsoester, gevuld Uiteraard kunt u bij Albert Heijn terecht voor een sappige karbo nade, kipfilet of slavink. Maar 's lands grootste slager heeft meer ambities. AllerHande sprak met unitmanager Sander van der Laan over de nieuwste ontwikkelingen, waaronder de introductie van 'culinair vlees'. Verder dan vlees Elk product zijn kleur Aan de kleur van de verpakking is meteen te zien om wat voor pro duct het gaat: Geel: Kip Oranje: Kalkoen Grijs: Lamsvlees U Lichtgroen: Rundvlees en kalfsvlees Zwart: Culinair vlees Beige: Varkensvlees H Donkergroen: Vleesvervangers Wit: Voordelig geprijsd vlees en dierenvoeding 24 AllerHande 1-2000

Allerhande | 2000 | | pagina 24