Vruc Oost en west zijn verrassend gecombineerd in deze korianderpasta met mosselen Zo'n pineapple slush is heerlijk koel techniek. Bakken in een houtoven is bij- voorbeeld heel populair, evenals stomen of pocheren. Daarbij is er een voorkeur voor 'een lichte hand van koken'. Anneke: 'Je ziet nauwelijks ingekookte sauzen of zware roomsauzen, wel veel bouillons, dressings en groenten.' Karakteristiek zijn ook combinaties van westerse of oosterse producten met Aziatische smaakmakers. Zo wordt lams- vlees bereid met oosterse producten als galangal (familie van de gemberwortel), citroengras en Japans zeewier. Voor loka- le vis worden oosterse technieken als roerbakken, stomen en frituren gebruikt, in combinatie met mediterra- ne accenten zoals ohjven en kappertjes. Maar anders dan bij fusion-gerechten, waarbij door de ingewikkelde combina ties de afzonderlijke ingredienten vaak niet meer herkenbaar zijn, blijft de smaak van het hoofdingredient over- eind. En dat is precies het succes van de Australische keuken. De recepten vindt u op bladzijde 77 en 78 j australie AllerHande 1-200019 Fruit-slushes en juice combos zijn beide namen voor koele drankjes waarin fruit de hoofdtoon voert. Verschillende vruchten worden gepureerd met ijsblokjes of met zuivel en gedronken als tussen- doortje, als 'cooldown' of bij de lunch. Celiefde combinaties zijn mango, banaan en melk, papaya, mango en limoen met ijsblokjes en sapote (een exotische vrucht die kan varieren van wit tot bijna zwart) met banaan en honing.

Allerhande | 2000 | | pagina 19