Een hartig kerstmenu Het was typisch kerstweer voor de Ardennen: regen, wind en modder. Geen betere omstan- digheden denkbaar om uitge- breid met het kerstdiner bezig te zijn. Moeder had al de hele voorafgaande week een zwart pad naar de diverse leveranciers gelopen om er zeker van te zijn dat het ons in de Ardennen aan niets zou ontbreken. Vol goede moed waren we dan ook enke- le dagen voor de kerst zuidwaarts getogen, met op de achterbank een vrolijk kwispe- lende hond tussen de kinderen in. Bij aan- komst bleek het gehuurde huis aan alle ver- wachtingen te voldoen, en bovendien te beschikken over een prima uitgeruste keu- ken. Dat kwam goed uit want voor het kerst menu was de lat aardig hoog gelegd. Een oom en tante zouden op eerste kerstdag op bezoek komen om mee te genieten van het kerstdiner en afgezien van het feit dat tante al menige kookcursus met goed gevolg had afgerond, stonden beiden bekend als echte fijnproevers. De hoofdmoot van het menu werd gevormd door een hazenpeper, waarvoor de ingredienten diepgevroren uit Nederland waren meegenomen. Op eerste kerstdag werd het maal bereid, de hazenpeper stond gezellig op het vuur te pruttelen en al snel verspreidde zich een heerlijke geur in het vakantiehuisje. Terwijl mijn moeder vol genoegen in de grote braadslee met daarin prachtige stukken haas stond te roeren, stond vader met een wat zorgelijke uitdruk- king op zijn gezicht de vriezer na te kijken op zoek naar runderhart voor de hond. Het werd langzaamaan duidelijk waarom er zulke mooie stukken haas in de pan lagen. Vader en moeder keken elkaar eens aan en besloten de hond die avond maar stilletjes een bruine boterham met een blikje hon- denvoer te geven en verder hun kaken stijf op elkaar te houden. Het kerstdiner werd een doorslaand suc- ces, iedereen was het er roerend over eens dat ze nog nooit zo'n mooie en malse haas hadden gegeten. Alleen vader was wat rusti- ger dan normaal. De volgende dag hebben we de hond ook maar mee laten delen in de grote hoeveel- heid haas die toen uit de vriezer te voor- schijn kwam. Letty Besselink, Amsterdam p kerstverhalen Het volgende verhaal vindt u op bladzijde 61 AllerHande 12-1999 55

Allerhande | 1999 | | pagina 55