4Snacks bij de spelletjes A2000 Korrels Houd de loop erin ADoe-het-zelf Laat maar knallen Handige tips om meert Gezellig spelletjes spelen... daar horen snacks bij! Zoals saucijzenbroodjes, pittige gehaktballetjes, bladerdeeghapjes, satestokjes, exotische kip-shaslicks, mini- loempiaatjes en minibakpao's van AH Huistraiteur. Lekker voor het buffet: kook twee pakken couscous gaar vol- gens de gebruiksaanwijzing en laat de korrels afkoelen. Meng er i zakje fijngeknipte roerbak- kruiden (AH) door en 2 bakjes honing-mosterddressing (AH Huistraiteur). Schep de salade op een kleurig slabed en gar- neer met (kant-en-klare) gema- rineerde artisjokken, sardines, olijven en champignons. Krijgt u visite in verschillende leeftijdscategorieen? Organiseer dan bijvoorbeeld een lopend buffet. Richt een vertrek in als buffetkamer en rinkel met een bel als een nieuw gerecht wordt geser- veerd. Zorg in het eetvertrek voor een spelleider die de jongsten ondertussen bezig houdt met bijvoorbeeld Triviant, sjoelen, het Grote Van Dale-spel of Pictionary. Heel gezellig en gemakkelijk is een doe-het-zelf-party. De tafelgrill op tafel, manden met verschillende soorten brood (ciabatta's, baguettes, pistolets) en een flesje olijfolie en beleg- gen maar! Bijvoorbeeld met rode en groene pesto, samen- gestelde antipasti (een combi- natie van zuidelijk gemarineer- de groenten) en pittige vlees- waren als Parmaham, Griekse runderfilete en seccata, aange- vuld met tapenade van de delicatessenafdeling. Knallen met champagne is leuk maar jammer van het dure vocht. De zogeheten 'metho- des' worden net zo gemaakt als champagne, maar komen niet uit de bewuste streek in Frankrijk en zijn doorgaans een stuk voordeliger. U kunt bij Albert Heijn terecht voor onder meer Ackerman Saumur, Frankrijk), Marques de Monistrol (Cava, Spanje) of Hoen (Cremant d'Alsace, Frankrijk, een 1V2 literfles met een speciale Cuvee de lAn 2000). Wei mousserend maar niet knallend is de Italiaanse lichtzoete Fontanafredda (Moscato d'Asti). 38 AllerHande 12 extra-1999

Allerhande | 1999 | | pagina 182