Goed geluk Mijlpaal Geluksdubbeltje Kaarsen of theelichtjes Levend behang Buitenlichtjes Millenniumetiquette Taxi op afroep Feestend naar het nieuwe Poedersuiker is in sommige mediterrane landen een symbool voor goed geluk in het nieuwe jaar. Stapel kant- en-klare oliebollen of appel- beignets in glazen schalen en bestuif ze dik met poeder suiker. Krijgt u gasten? Vraag ze foto's mee te nemen die her- inneren aan gezamenlijke belevenissen.Teken op een lange strook behang een tijd- balk en plak de foto's er in chronologische volgorde op. In sommige landen kan het nieuwe jaar niet beginnen zonder een zoet baksel met een geluksmunt erin. Wie de munt in zijn portie vindt mag het komende jaar rekenen op extra veel voorspoed. Een leuke traditie om na te volgen als u dit jaar een cake of taart bakt. Was de munt goed en wikkel hem stevig in alumini- umfolie. Cebruik in een groot gezel- schap theelichtjes in mooie glaasjes om brandgevaarte verminderen. Zet kaarsen op plaatsen 'waar geen mensen komen': op de schoorsteen, de kast of de vensterbank, maar houd ze wel in de gaten! Gebruik de tv als bewegende decoratie. Zet het geluid af en stop een zwartwit-klassieker in de videorecorder! Heel feestelijk (als er weinig wind is) is een rij waxinelicht- jes in mooie glaasjes langs het tuinpad. Een glas houdt u altijd in de linkerhand, zodat de rechter- hand niet koud en nat is als u iemand de hand schudt. Deze oudejaarsavond hoeft de mobiele telefoon niet op de voicemail: hoe meer zie- len, hoe meer vreugd! Houd een lijstje met nummers van taxicentrales paraat voor gasten die beter niet meer in de auto kunnen stappen. 36 AllerHande m extra-iggg

Allerhande | 1999 | | pagina 180