'Net op het nippertje in deze eeuw kom ik dan voor het eerst in mijn leven in Afri ka De komende millenniumwisselingis voor de een reden om er iets heel bijzonders van te maken, terwijl anderen in alle nuchter- heid Never'gewoon' doen. AllerHande sprak acht mensen met heel verschillende plannen. Sandra Wijsen uit St. Geertruid komt er rond voor uit: ze heeft eigenlijk een hekel aan oudejaarsavond. 'A1 dat strop- dassengedoe is me te stijf en de beste wensen kunnen ze van mij het hele jaar krijgen. Daarom werk ik al jaren met Oud en Nieuw in de horeca. Mijn familie is dat wel gewend.' Een uitnodiging om de eeuwwisseling in Senegal te komen vieren kwam dit jaar als een schot in de roos. Sandra: 'Een vriendin, een oud-collega van mij, begint daar samen met haar vriend een ldein zuivelbedrijfje. Ze willen de nieu- we start vieren met hun beste vrienden. Ik ga er 30 december heen. Net op het nippertje in deze eeuw kom ik dan voor het eerst in mijn leven in Afrika. Om de eeuwwisseling zelf maak ik me niet zo druk. Het gaat mij om Afrika, dat is alle- maal nieuw voor me. Ik ben heel benieuwd wat er op m'n pad komt, ik sta er in elk geval voor open. De eeuw wisseling viert Sandra in het plaatsje Tudal. Sandra: 'Ik zal het prachtig vin- den wanneer ik op een Afrikaans feest terecht kom, met Senegalees eten en let- terlijk veel tamtam. Als het er leuk is en het bevalt me, dan zie ik mezelf daar nog wel eens terugkeren in 2000.' Sandra Wijsen De jaarwisseling van m 4 AllerHande 12 extra-1999 Tekst: Marc Peters, Fotografie: Wout-Jan Balhuizen

Allerhande | 1999 | | pagina 148