ZOO Albert Heijn is klaar voor het nieuwe m Al in 1997 is Albert Heijn begonnen om alle computersystemen te controleren op mogelijke storingen bij de eeuwwisseling. Inmiddels zijn ze ailemaal getest en 00k de systemen van de grootste leveranciers zijn millenniumproof bevonden. Dat betekent dat u op maandag 3 januari 2000, en in sommige winkels zelfs al op zondag 2 januari 2000, 'gewoon' boodschappen kunt doen. 02 AllerHdnde Als vanouds boodschappena De voorbereidingen voor spran- kelende feesten zijn overal in voile gang want de entree in 2000 mag niet ongemerkt voor- bijgaan. Dat is in meerdere opzichten ook zeker niet het geval. Zo is Albert Heijn al tweeenhalf jaar in voorberei- ding. Niet om een feest van de overstap te maken, maar vooral om te zorgen dat de festivitei- ten niet worden overschaduwd door computerstoringen. Onvolkomenheid Het zogenaamde 'millennium- probleem' heeft te maken met de datering in computers. Som mige computerprogramma's zijn zo gemaakt dat er twee cij- fers voor een jaartal beschik- baar zijn: 99 in plaats van 1999. Dus bij de jaarwisseling zou- den die computers wel eens kunnen denken dat we in het jaar 00 leven. Is dat alles, zult u zich misschien afvragen. Ja, deze kleine onvolkomenheid die in het verleden is gemaakt, is verantwoordelijk voor een hele hoop maatregelen. In het dagelijks leven zijn we immers ongemerkt erg afhankelijk van computers. Ook in de winkels van Albert Heijn is heel veel computergestuurd, van het voorraadbeheer en de koeling tot en met het scannen aan de kassa en de betaling met een bankpas. Voorgespeeld Niet alle computers in Neder- land hebben overigens last van het datumfoutje. De meeste niet zelfs. Maar om dat zeker te weten, moesten wel alle computers gecontroleerd wor den. Elk systeem moest als het ware een millenniumbeurt krijgen. Waar nodig hebben technici aanpassingen gepleegd. Vervolgens zijn alle computersystemen getest in een fictieve winkel. In die 'winker is de klok in de com puters en de computerpro gramma's een aantal maanden vooruit gezet, zodat de jaarwis seling van 1999 naar 2000 kon worden nagespeeld, of beter: voorgespeeld. Het resultaat liet geen enkele twijfel bestaan. De voorraden werden goed bijge- houden, kassa's, weegschalen en pinautomaten werkten vlekkeloos, en ook de Bonus kaart- en Air Miles-gegevens werden net als anders automa- tisch geregistreerd. Met andere woorden: alle systemen zijn klaar voor 2000. Leveranciers Natuurlijk is Albert Heijn ook afhankelijk van anderen, onder wie zo'n duizend leveranciers. Die werken ook ailemaal met computers en ook die systemen moeten blijven functioneren wil Albert Heijn verzekerd zijn van aanlevering van de produc- ten. Daarom heeft Albert Heijn door middel van een steek- proef onderzocht of daarop vertrouwd kan worden. Veel leveranciers bleken begin dit jaar ook druk bezig met het voorkomen van mogelijke storingen. Inmiddels zijn ook bij hen de 2000-projecten merendeels afgerond en heeft Albert Heijn de overtuiging dat er sprake zal zijn van een ongestoorde aanvoer van artikelen. Aanbiedingen Er is dus alle reden om het millennium positief tegemoet te treden. Uiteraard kunt u in de aanloop naar 31 december in de winkel veel knallende aanbiedingen en speciale millenniumproducten ver- wachten. En daarna, in het jaar 2000, is Albert Heijn weer gewoon open voor de dage- lijkse boodschappen.

Allerhande | 1999 | | pagina 92