Achttien broodspecialiteiten voor elk moment van de dag Thuis brood afbakken wordt nog lekkerder met de nieuwe afbakbroodjes van AH Koelvers. U hebt keus uit maar liefst achttien soorten, varierend van een croissantje ham-kaas tot focaccia en ciabattina met walnoten. Wie van knapperig warm brood wil ge- nieten, kan kiezen voor brood om thuis af te bak- ken. Kwestie van oven voorver- warmen, brood afbakken zoals op de verpakking staat aange- geven en warm, vers en kro- kant brood is het resultaat. Bij Albert Heijn kunt u uitgebreid terecht voor voorgebakken brood: van croissants en pisto- letjes tot stokbroden en ciabat- ta's. Er is voorgebakken brood van Euro Shopper en van Albert Heijn. Dat assortiment is nu uitgebreid met het afbak- brood van Albert Heijn Koel vers. Het gaat om achttien nieuwe, extra luxe en soms heel bijzondere soorten, zoals croissants met ham en kaas erin, Ciabattina's met gedroogde tomaatjes of Bou logne bollen. Broodjes die geschikt zijn voor elk moment van de dag: bij ontbijt en lunch, tussendoor, bij de bor- rel en bij de (warme) maaltijd. Het geheim van dit heerlijke nieuwe afbakbrood zit'm in het bakproces en de luxe samenstelling. Het deeg wordt gemaakt van bloem, water, gist en zout. Tot zes uur na het bakken blijft het gegarandeerd lekker en knapperig. 56 AllerHandf Albert Heijn broodbakker Henk Ros verklapt iets meer over het bakproces. 'We bakken het brood precies zoals dat gebeurt in het land waar het oorspron- kelijk vandaan komt. Dat bete- kent dat we niet voor de makkelijkste en snelste weg kiezen, maar voor een arbeids- intensieve bereidingswijze. Het laatste moment door. Je kunt 00k zien aan onze broden dat ze via een ambachtelijk proces zijn gebakken: ze zijn niet allemaal tot op de centimeter gelijk.' Na het bakken wordt de tem- peratuur van de broden en broodjes snel terug- gebracht en worden ze meteen verpakt en gekoeld. Daar- door blijven ze supervers. Dezelfde dag gaat het brood nog naar de distri- butiecentra van Albert Heijn, van- waar het zo snel mogelijk naar de winkels wordt gebracht. U vindt het nieuwe afbakbrood in het koelmeubel op de broodafdeling en 00k thuis dient u het in de koelkast te bewaren. Het enige wat u nog hoeft te doen is het brood afbakken om het een mooie kleur en lekkere smaak te geven. Daarna is het genieten van de geur en de smaak! voorproces - het samenstellen van het deeg en het twee keer laten rijzen - duurt al zo'n vier tot vierenhalf uur. Tijdens het rijzen wordt het brood lekker luchtig en ontwikkelen de geur en smaak zich goed. We voe- gen dus niet veel extra gist toe. De extra ingredienten, zoals de walnoten, de kaas en de toma- ten, doen we er pas op het Kakelvers brood uit eigen oven Vers en knapperig Bewaren in de koelkast Broodbakker Henk Ros

Allerhande | 1999 | | pagina 56