Sla snel om om te kijken uit welke gerechten u allemaal kunt kiezen Het geheim van 'AH Koken Stomen' zit in een klein ventieltje in de bovenkant van de verpakking. Dat kleine stukje technisch vernuft maakt het mogelijk om met verse ingredienten in een minimum van tijd een verantwoorde maaltijd te bereiden. U kunt zowel kiezen uit hoofd- en bijgerechten als uit complete maaltijden. Zo eenvoudig is AH Koken Stomen revolutie Stomen in de magnetron is voor Neder- land een nieuwe bereidingstechniek. Kort gezegd gaat het om koken onder hoge druk. Echt nieuw is dat niet, want bijvoor- beeld de snelkookpan is een vertrouwde verschijning in veel keukens. Toch zijn de maaltijden en maaltijdcomponenten die Albeit Heijn vanaf deze maand brengt onder de naam 'AH Koken Stomen' een kleine culinaire revolutie: u hoeft niets aan de verse producten voor te berei den, u heeft geen speciale pan nodig en de bereiding zelf is een fluitje van een cent: even in de magnetron en klaar. Magnetronklaar De producten van AH Koken Stomen zijn panklaar (in dit geval magnetron klaar) en verpakt in materiaal waarin het direct de magnetron in kan. Voor alle dui- delijkheid: u warrnt niet een al geprepa- reerde maaltijd op, maar u bereidt met deze stoomtechniek in een paar minuten 100% verse, nog 'rauwe' ingredienten. Smaak en voedingswaarde blijven zoveel mogelijk behouden. Sterker nog: er gaan minder vitamines verloren dan bij tradi- tioneel koken. Normaal begint water te koken bij 100 °C en kan er nooit een hogere temperatuur wor- den bereikt. In de magnetron is onder druk een hogere temperatuur haalbaar (tot ca. 120 °C). Daardoor is de kooktijd korter, het voedsel sneller gaar en gaan er minder vitamines verloren. De verpakking van AH Koken Stomen laat de overdruk via het speciale ingebouwde ventieltje ontsnappen. Elke magnetron is geschikt om AH Koken Stomen te bereiden. De bereiding is eenvoudig: 1 U zet de verpakking (niet meer dan een tegeiijk) in de magnetron. Prik geen gaatjes in de verpakking! Stel de tijd in en druk op de startknop. De magnetron doet het werk. 2. Tijdens de bereiding (gemiddeld 4 minuten) gaat de verpakking opbollen en hoort u gesis. Dat is goed, want het ventiel op de verpakking doet dan zijn werk: er ontsnapt stoom en de verpakking zakt weer in. 3. Is het gerecht klaar, dan haalt u de verpak king met een servet of ovenwant uit de magne tron (let op: ontsnappend stoom is heetl). Laat het gerecht even staan. 4. Knip de verpakking open. Voor het geval u meerdere verpakkingen wilt bereiden: in de verpakking blijft een gerecht zo'n tien minuten warm. 5. Een heerlijke, versbereide maaltijd. Eet smakelijk! i"" ''Ssffi

Allerhande | 1999 | | pagina 51